Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 08.14.2018, 09:10 PM (GMT)

Health - Sağlık

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trHerhangi bir faktörden kaynaklanarak saç kaybına uğrayan ve zaman içerisinde saçlarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak olan kişiler; bu tür bir soruna çözüm niteliğinde olacak çareler aramaya başlayacaklardır.

Adalar'da ruam karantinası

Adalar'da BİMER tarafından da varlığı kabul edilen ruam hastalığına karşı mücadele eden yurttaşlar, Adalar'a at giriş ve çıkışlarında gerekli denetimlerin yapılmadığını dikkat çekiyor.

'Meğer Türklerin mutluluk kaynağı antidepresanlarmış'

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, antidepresan ve antipsikotik ilaçların 2007 yılında 35 milyon 128 bin 551 kutu satılırken, 2015 yılında 23 milyon 907 bin 449 kutu artarak 59 milyon 36 bine çıktığını; bunun yüzde 68 oranında artış anlamına geldiğini belirtti. CHP’li Emir, “Yaşanan geçim sıkıntısı, stres, gittikçe kronikleşen sorunlarla insanlarımız baş edemiyor ve ciddi psikolojik sorunlar yaşıyor. Halk, sorunlarından kaçmak için antidepresan ilaçlara yöneliyor ve bu ilaçların etkisiyle kendini mutlu hissediyor. Antidepresanlar sayesinde mutluyuz!” dedi.

Çocukların paytak yürüyüşü hastalık belirtisi olabilir

Çocuklardaki erken yaşta tedavi edilmeyen ortopedik sorunların ilerleyen dönemlerde çocuğun sağlıklı gelişimini olumsuz yönde etkilediği belirtildi . Memorial Ataşehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Op. Dr. Ahmet Güray Batmaz, çocukların ortopedik gelişiminde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kendini 10 yıl gizleyebilen hastalık

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, HIV bulaşan bazı kişilerin 8-10 yıl hiç hastalık belirtisi vermediğini belirterek bu süreçte hastalığı bulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Sürekli yorgunluğa dikkat

Uzman DiyetisyenŞebnem Kandıralı Yıldırım, sürekli oluşan yorgunluğa dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Kestane bağışıklığı güçlendiriyor

Kış mevsiminin vazgeçilmez yiyeceklerinin başında gelen kestanenin vitamin, mineral ve lif bakımından zengin olduğunu vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, “Kestane kan basıncı ve kolesterolü dengeler, bağışıklığı güçlendirir, kalbi korur, stresin zararlı etkilerini azaltır ve kas yorgunluğunu önler” dedi.

Kadınların kâbusu

Prof. Dr. Ateş Karateke: Serviks kanseri, HPV adı verilen virüsten kaynaklanır vecinsel temas yoluyla bulaşır. Düzenli pap smear testi yaparak korunmak mümkün.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter