Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 11.18.2017, 08:15 AM (GMT)

Health - Sağlık

İtalya'da ötenazi için İsviçre'ye gitme tartışması

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİtalya'da geçirdiği trafik kazasının ardından felç olan ve görme yetisini yitiren "DJ Fabo" lakaplı Fabiano Antoniani'nin ötenazinin yasal olduğu İsviçre'ye giderek hayatını sonlandırması, "ötenazi hakkı" tartışması yarattı.

Göz çevresi estetiği ile genç kalın

Yaşlanma etkisinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri göz çevremizdir. Yaşın ilerlemesi, yoğun iş temposu veya kalıtsal nedenler, bu bölgede istenmeyen görüntülere yol açabilir. Göz kapaklarındaki sarkıklık, bollaşma, sarkma, torbacıklar, çizgilerin keskinleşmesi, bizleri daha yaşlı veya her zaman yorgun, üzgün, hasta gibi gösterebilir. Kişinin görme kalitesini de düşüren bu deformite, aslında ka

Uzak ve yakın gözlükler tarih oluyor

Esnek lens ve basınçsal elektrikli pistonlar, akıllı gözlüklere otomatik netleme özelliği getirecek. Geliştirilen yeni teknoloji ile akıllı gözlükler artık ayrı ayrı uzak ve yakın gözlükleri kullanmayı tarihe karıştıracak. Günümüzde kullanılan lenslerle mümkün olmayan bu yenilik, ‘likit lens’e sahip akıllı gözlüklerle mümkün olacak.

Doçentten elektronik sigara uyarısı

Denizli PamukkaleÜniversitesi Hastaneleri Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Neşe Dursunoğlu, elektronik sigaranın sigarayı bıraktırmadığını ve sağlığa zararlı olduğunu belirterek, özellikle gençleri ondan uzak durmaları konusunda uyardı.

Felçti, 15 dakikalık 'hipnoterapi' ile iyileşti

ŞANLIURFA'da, trafik kazası sonrası girdiği şok sonucu kısmi felç geçirip görme ve konuşma yetilerini kaybeden 20 yaşındaki Turan Özekinci, 15 dakika süren tek seanslık 'hipnoterapi' tedavisiyle iyileşti.

Yaşlılar burada çok mutlu

Yaşlı bakım merkezinde dans, barbekü partileri, müzik dinletileri, sinema,tiyatro gösterimleri var. Makyaj ve cilt bakımı hizmeti de çok ilgi çekiyor.

Canan Karatay'dan balçıkışı

Ünlü Prof. Dr. Canan Karatay, “Ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız kesinlikle bal yemeyin” diyerek bal tüketimine karşı ısrarını sürdürdü.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter