Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 08.18.2018, 12:21 AM (GMT)

Health - Sağlık

Gözüne uyku girmeyen hamilelere öneriler

Hamileliğin bir döneminde hemen hemen bütün anne adaylarının uyku sorunu yaşadığına dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Demet Dikmen tavsiyelerini sıraladı.

Kelliğe çare bulundu

Güney Kore’de yapılan yeni bir araştırmada, kelliğe de çare olacağı düşünülen bir yöntemle fareler üzerinde saçların tekrar büyümesi başarıyla sağlandı.

Antibiyotik kullanımında Avrupa birincisiyiz

AkdenizÜniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Türkiye'nin antibiyotik kullanımında Avrupa birincisi olduğunu söyledi.

2 saatten fazla televizyon başında oturan çocuk obez oluyor

Yrd. Doç. Dr. Nihan Çakır Biçer, Türkiye ve dünya genelinde çocukların uzun süre televizyon, telefon ve tablet başında zaman geçirdiğini bunun sonucunda da inaktif hale gelerek obez olma sıklığının artığını söyledi. Biçer, "Çocuklar artık daha fazla masa başında çalışıyor, ekran kullanımı süreleri uzadı, yani televizyon karşısında, cep telefonları ve tabletleriyle çok daha fazla zaman geçiriyorlar

Hastane randevuları satılıyor iddiası

Engellilik durumunun ispatı için alınan sağlık kurulu raporları, randevu sistemi nedeniyle adeta çileye dönüştü. Bazı hastalar randevu tarihlerinin satıldığını ileri sürdü.

Doğum kontrol hapının bilinmeyen tehlikesi

Varis sebepleri kesin bilinmemekle beraber gebelik, ailesel yatkınlık, yüksek kilolu olmak, hareketsizlik ve doğum kontrol haplarının varis oluşumunu kolaylaştırdığı belirtildi.

İtalya'da ötenazi için İsviçre'ye gitme tartışması

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİtalya'da geçirdiği trafik kazasının ardından felç olan ve görme yetisini yitiren "DJ Fabo" lakaplı Fabiano Antoniani'nin ötenazinin yasal olduğu İsviçre'ye giderek hayatını sonlandırması, "ötenazi hakkı" tartışması yarattı.

Göz çevresi estetiği ile genç kalın

Yaşlanma etkisinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri göz çevremizdir. Yaşın ilerlemesi, yoğun iş temposu veya kalıtsal nedenler, bu bölgede istenmeyen görüntülere yol açabilir. Göz kapaklarındaki sarkıklık, bollaşma, sarkma, torbacıklar, çizgilerin keskinleşmesi, bizleri daha yaşlı veya her zaman yorgun, üzgün, hasta gibi gösterebilir. Kişinin görme kalitesini de düşüren bu deformite, aslında ka
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter