Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Wednesday, 06.20.2018, 05:27 PM (GMT)

Reina'nın sahibinden yeni açıklama: Yanlış anlaşıldım

Saldırıya uğrayan Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan yeni bir açıklama yaptı. Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan, "Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi" sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

HDP'den Reina saldırısı açıklaması

Halkların Demokratik Partisi, (HDP) dün gece İstanbul'un ünlü eylence mekanlarından Reina'da gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Açıklama'da, Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından önceki gün yayınlanan 'yılbaşı hubesi'ne dikkat çekildi.

Terör saldırısı ardından güvenlik zirvesi

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen güvenlik toplantısı sona erdi. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbulEmniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.

Kılıçdaroğlu: Alındığı söylenen önlemler terör örgütlerine cesaret veriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Ortaköy'deki terör saldırısına ilişkin "Hükümet hangi adımları atıyor olursa olsun, terör saldırıları engellenememektedir. Her terör saldırısı sonrası yapılan açıklamalar ve alındığı, alınacağı söylenen önlemler adeta terör örgütlerine bir sonraki saldırıları için cesaret vermektedir. Bu durumun nedeni hükümetin akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasının bulunmamasıdır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Reina saldırısına ilişkin ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak bizler milletçe soğukkanlılığımızı muhafazaetmek, birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz" dedi.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter