Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 12.15.2019, 04:58 AM (GMT)

AB, Türkiye'yi karşısına aldı

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet GazetesiBrüksel’deki zirvede Türkiye-Libya uzlaşısına karşıtlık sürdü. “Mutabakat üçüncü ülkeler için yasal sonuçlar doğurmaz” ifadesi dikkat çekti.

EskiİBB çalışanının skandal sözlerine para cezası

Anayasa değişikliği referandumu öncesinde, sosyal medya hesabından, “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak evetçilere helaldir” şeklinde paylaşım yaptığı için yargılanan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer A., 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza ise 3 bin TL adli para cezasına çevrildi.

Cezaevindekiçocuklar için ihlal kararı

Anayasa Mahkemesi, cezaevinde tutuklu veya hükümlü olan annelerinin yanında kalmak zorunda olan çocuklarla ilgili örnek bir karara imza attı. Mahkeme, cezaevinde iki çocuğuyla kalan kadının infazın durdurulması talebinin reddedilmesi nedeniyle “aile hayatına saygı hakkı”nın ihlal edildiğine karar verdi.

Faili meçhul bıraktılar

1990’larda “polis-siyaset-mafya” üçgeninde “Susurluk çetesi” tarafından işlendiği iddia edilen faili meçhul cinayetlere ilişkin eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın da aralarında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. 17 cinayet yönünden Ağar dahil 17 kişinin “delil yetersizliği” gerekçesiyle beraatına karar veren mahkeme, İranlı Lazem Esmaeılı ve Asker Smıtko’nun öldürülmesi eyleminde suçlanan firari Yeşil kod Mahmut Yıldırım’ın savunması alınmadığı için aralarında Ağar’ın da olduğu 7 kişinin dosyasını ayırdı.

Sanayi rafa kaldırıldı

Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yener, Türkiye’de sanayileşmenin geçmişte kaldığını belirtirken, Prof. Dr. Konukman, 11. Kalkınma Planı hazırlanırken sadece sermayenin davet edildiğini dikkat çekti.

Krizin ezici yükü çıkış umudu olabilir mi?

Marksist Manifesto ile Sınıf Tavrı örgütlenmelerinin düzenledikleri, “Ekonomik kriz, Türkiye ve dünya, Türkiye ve işçi sınıfı” başlıklı iki ayrı oturumda, bilim insanları, uzmanlar, işçiler için yol haritası gelişmeleri paylaştılar.

Ülkemin insanlarının sesi

Muzafferİlhan Erdost, insan hakları savunuculuğunda, ödenmiş en ağır bedellerin acılarını şiirle, öykülerle, kitapla, resimle, fotoğrafla, eleştiriler, makalelerle.. sanatla konuşarak paylaşan insan..

Misafire bonfile sanatçıya nohut

AKP Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gelişini bekleyen sanatçıların programı da Erdoğan’ın yemek sonrası salondan ayrılması üzerine “yarıda kesildi.”

3.2 milyar tasarruf

7.9 milyar liralık bütçe açığını 4.7 milyar TL’ye indirdiklerini açıklayan İmamoğlu, ‘Personelimizin maaşlarını ödeyecek paramız yoktu’ dedi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter