Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 10.16.2018, 09:44 PM (GMT)

Search by date: 10/8/2018

13 yıl sonra ilk kitap

Thomas Harris, 13 yıl aradan sonra yeni bir kitap yayımlayacak.

‘Kadıköy Tiyatro’nun temeli atıldı

Kadıköy Belediyesi, İstanbul’un en önemli tiyatro atmosferine sahip Kadıköy’e yepyeni bir tiyatro binası kazandırmak için yola çıktı. İstanbul’un önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri haline gelecek ‘Kadıköy Tiyatro’ binasının temeli, tiyatro sanatçıları ile birlikte atıldı.

Hakkını savunmak suç değil, görevdir

3. havalimanı inşaatında kötü koşullar nedeniyle işçiler tarafından yapılan eylem nedeniyle tutuklanan DİSK/Dev Yapı İş Genel Başkanı Özgür Karabulut için eylem düzenlendi.

Vatandaş prim borcunu ödeyemiyor

Kendi adına ve hesabına çalışan esnaf ve sanatkârlardan oluşan 13 milyon kişi, yaklaşık 83 milyar liralık sigorta ve genel sağlık sigortası primini ödeyemedi.

Enflasyon firmaları da vurdu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, enflasyonla mücadeleyi kamu ve özel sektörün birlikte yapabileceğini belirterek, son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin etkisiyle enflasyon oranının çift hanelere çıktığını anlattı.

Borçlara şartlı vade

TBB’nin tavsiye kararına göre bankalar, 30 Nisan 2019’da vadesi dolacak 15 milyon TL altı kredileri, belli şartlarda 24 aya kadar vadelendirebilecek.

Kumpasçılara dokunulmadı!

Askeri casusluk davasına bakan hâkim ve savcıların soruşturulmasına izin yok!

AİHM’de FETÖ çıkmazı

Girdiği mülakatta FETÖ konusunda tartışan Prof. Dr. Selami Kuran adaylıktan çekildi.

Aday trafiği hızlandı

Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının belirlenmesi için siyasi partilerin anket ve eğilim yoklamaları devam ederken kulislerde hergün yeni isimler ortaya atılıyor.

45 yıl öncesinden Erdoğan'a yanıt

İsmet İnönü, Cumhuriyet’in 50. yılında çıktığı TRT programında Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi kendini eleştirenlere yanıt vermişti.

Fiyat denetimi yapan AKP'li başkana, pazarcıdan fatura yanıtı

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, semt pazarına giderek tezgahlarda fiyat denetimi yaptı. Gül'ün, "1 liradan alıp 4 liradan satamazsınız. Gereği neyse yaparım" demesi üzerine esnaf, "Biz ürünü halden 3,5 liraya alıyoruz ancak bize 1 liradan fatura kesiliyor" ifadeleriyle hallerdekidenetimsizlikten şikayet etti.

Ezgi Mola'dan videolu yanıt: Küstük evet!

Oyuncu Ezgi Mola sosyal medya hesabından bir video paylaşarak oyuncu arkadaşı Enis Arıkan'la küs oldukları iddilarına yanıt verdi.Mola, bu eğlenceli videonun altına "Küstük evet,çok yoruldum çünkü!Her defasında tabaktaki son lokmayı löpletme hırsından çok YO RUL DUM! Bye " notunu düştü.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter