Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 10.16.2018, 09:33 PM (GMT)

Health - Sağlık

Sağlık çalışanlarından şiddete tepki

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİzmir Tabip Odası üyeleri, Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı'nın yasalaşması ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerine caydırıcı cezalar verilmesi için eylem yaptı.

Başhekimden doktorlara: "Hayati olmayan ameliyatları yapmayın"

GaziÜniversitesi Hastanesi'nde, doktorlara, "Malzeme yok hayati riski olmayan ameliyatları yapmayın, yapanlara soruşturma açılır" yazısı gönderildi.

Doktorlar sosyal medyada yayılan modaya karşı uyarıyor: ''İdrarınızı içmeyin, sağlığa yararlı değil'

Uzmanlar, sosyal medyada yayılmaya başlayan "idrar terapisinin" olası sakıncaları konusunda halkı uyardı. Doktorlar, bağışıklık sistemini güçlendirmek, haşimoto ve fibromiyalji gibi hastalıklardan kurtulmak ve cildi güzelleştirmek için içilen idrarın bağırsak ve böbrek rahatsızlıklarına yol açabileceğini söylüyor.

Hamileçocuk skandalında yeni gelişme: Gerçek bilinenden daha büyük

İstanbul'daki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan hamile çocuklar skandalı sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, 2017'nin ilk 5 ayındaki hamile çocuk sayısının 115 değil 158 olduğu açıklandı. Olayla ilgili 33 doktor kusurlu bulunurken, 11 doktor için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Renkli reçeteye tepki

'Altyapısı hazırlanmamış bir sistem. Böyle bir sistem hekimin yükünü artırır.’

İSİG'den çarpıcı gıda raporu: 9 ayda en az 11 bin kişi zehirlendi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin bugün "Beslenirken ölmeyelim" isimli raporunda çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Ülkede yaşanan 11 bin gıda zehirlenmesi vakasının 8 bini işyerinde gerçekleşti.

Salkımlı meyveleri soğuk suda yıkamayın

Her meyvenin kendine hasözelliği ve raf ömrü bulunuyor. Bu nedenle meyvelerinizi buzdolabına yerleştirirken aynı bir torba ya da kapta değil ayrı bölümlerde saklayın. Etil gaz üreten meyveler, yanındaki ürünü de bozabiliyor.

Kriz sağlık çalışanlarını da vurdu: Yemek bile yok

Kriz sağlık çalışanlarını vurdu. Stajyerin yemekleri kaldırıldı.

Hizmet durabilir: Eğitim hastaneleri iflasın eşiğinde

Sayıştay: Üniversite hastanelerinin yapılarını devam ettirmeleri imkânsız.

Zerdeçal depresyon ve obezite düşmanı

Uzmanlara göre obeziteden koruyan zerdeçal, serotonin kaynağı olduğu için mutluluk veriyor. Dünya Homeopati Örgütü Avrasya Temsilcisi Uzman Dr. Yegane Özcan, aşırı kilo problemi olan kişilerin gönül rahatlığıyla zerdeçalı tüketebileceğini söyleyerek, "Zerdeçalın içinde bulunan serotonin sayesinde zayıflarken mutlu olur ve depresyona girmezsiniz" dedi.

Horlayan eşini uyandırmak istedi! Gerçeği anlayınca şoke oldu

Sadece horlayan eşini uyandırmak istemişti sonrası dehşet! 'Bu sendrom sessiz bir katildir'

Cerrah, 8 yaşındaki hastasının oyuncak ayısını ameliyat etti

Kanadalı bir cerrah, doğuştan gelen bir beyin rahatsızlığı bulunan 8 yaşındaki hastasını ameliyata almadan önce, çocuğun isteği üzerine oyuncak ayısını ameliyat etti. Operasyon sonrası yanyana yatan hastaların durumlarının iyi olduğu belirtildi. Doktorun paylaştığı "ameliyat fotoğrafları" sosyal medyada büyük ilgi çekti.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter