Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 10.16.2018, 02:28 PM (GMT)

Health - Sağlık

Kiraödemelerinde hata yapıldı

Şehir hastanelerinde muhasebe kayıtları doğru tutulmadı. Sözleşmeliler yönetici yapıldı.

Kırtasiye ürünleri Başsavcılık’ta

İnsan sağlığında ciddi sorunlar oluşturduğu için yasaklanan kimyasalları içeren kırtasiye ürünleri, toplam 13 bin 400 şubesi bulunan BİM ve A101 raflarında bulunuyor. Bakanlıkların yönetmelik ve mevzuatına aykırı olan ürünler, denetimsizlik sonucu kamuya sunuluyor.

Krizde yatırımsızlık gizlenemiyor

Dünya standartlarında bin 500 olması gereken aile hekimlerine düşen kişi sayısı, Türkiye’de 4 bini aşıyor. Hedefleri tutturamayan Sağlık Bakanlığı, bu rakamı 3 bine indirmek için aradığı çözüm önerisinde krizin rakamlarını saklıyor.

SGK’ye diriler yetmedi, ölüye de borç çıkarttı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), verdiği intibak parasının “yersiz” olduğuna karar verdi, ölüye borç çıkardı.

İngiltere'de meme kanserine limonlu teşhis: 'Bu fotoğraf olmasaydı kansere yakalandığımı fark etmeyecektim'

İnternette yayılan ve meme kanserinin belirtilerini simgeleyen farklı şekillerdeki limonların yer aldığı fotoğrafın, hastalığa karşı farkındalığın artırılmasına katkıda bulunabileceği belirtiliyor.

'Çocuklukta cinsel taciz, DNA'yı da değiştiriyor'

ABD'de HarvardÜniversitesi'nden yapılan bir araştırma, çocuklarda cinsel tacizin etkisinin sadece psikolojik travmayla sınırlı kalmadığı ve DNA'larında çocuklarına bile aktarabilecekleri değişikliklere neden olduğuna işaret ediyor.

Bağırsaklarımız neden 'ikinci beynimiz'?

Sindirim sistemimizin oynadığı rol, yediğimiz gıdayı işlemenin çok daha ötesinde. İşte bağırsaklarımız ve sindirim sistemimiz hakkındaki şaşırtıcı gerçekler ve bağırsak sağlınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda tavsiyeler.

Pastırma sevenler dikkat

Karaciğer sağlığı için tüketilmesi gereken besinler kadar uzak durulması ya da dikkatli tüketilmesi gereken besinler de bulunuyor. İşte karaciğeri yoran sürekli tükettiğimiz o gıdalar...

Karşı kampanyanın bilançosu: Kızamık 9 kat arttı

Karşı kampanyalar aşı oranını yüzde 98’den yüzde 96’ya düşürdü.

Buönlük ölüm saçıyor

Tomografi, MR, röntgen çekimi sırasında radyoloji teknikerlerinin giydiği koruyucu önlük ve boyunlukların merdiven altı koşullarda standartlara uygun üretilmediği iddia ediliyor.

İtalya'da depresif hayvanlara esrar ile terapi

İtalya'da evcil hayvanların stres, anksiyete, depresyon gibi sorunlarına marihuanalı terapi hizmeti veren bir girişim kuruldu.

Suudi Arabistan "Orta Doğu'nun Rivierası"nı kuruyor

Suudi Arabistanülkeye daha fazla turist çekebilmek için Kızıldeniz kıyılarında dev sağlık ve turizm kenti inşa edecek. "Ultra lüks" olarak tanımlanan tatil yerinde şahinle avlanmadan deve yarışlarına kadar birçok etkinlik sunulacak.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter