Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 08.22.2019, 02:30 PM (GMT)

Health - Sağlık

Kadınlar daha sık yaşıyor, kliniğe erkekler gidiyor!

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trYeni insanlarla tanışmaktan kaçınma, toplu yerlerde yemek yiyememe, topluluk içerisinde konuşamama şeklinde ortaya çıkan sosyal fobi, en sık görülen psikiyatrik rahatsızlıklar arasında yer alıyor.

Öykü Arin başka canlara da umut oluyor

Antalya'da babasından nakledilen ilikle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan "Öykü Arin'e umut ol" kampanyası kapsamında bağışlanan kök hücreler, çocuklara umut oluyor.

Doktorlarşaşkına döndü!

İngiltere'de geçen aylarda yaşanan bir saldırı İngiliz basınının gündemine oturdu... Wiltshire'daki bir parkta Aaron Toward-Parker isimli bir adamın saldırısına uğrayan bir adam hastaneye kaldırıldı. Acil servise gönderilen adamı gören doktorlar şaşkına döndü. Zombi bıçağı olarak da bilinen ve avcılıkla meraklı kişilerin kullandığı dev bıçak adamın kalçasına saplandı.

Böbrek taşına karşı 7 önlem

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trÜlkemizde her yıl 10 yetişkinden birinde saptanan ve dünyada görülme sıklığı giderek yaygınlaşan böbrek taşı sorunu yaz aylarında daha da artıyor. Üroloji Uzmanı Dr. Murat Tuğrul Eren böbrek taşına karşı 7 etkili önlemi anlattı.

Böbrek taşına karşı 7 önlem

Ülkemizde her yıl 10 yetişkinden birinde saptanan ve dünyada görülme sıklığı giderek yaygınlaşan böbrek taşı sorunu yaz aylarında daha da artıyor. Üroloji Uzmanı Dr. Murat Tuğrul Eren böbrek taşına karşı 7 etkili önlemi anlattı.

Demir eksikliği kadınları aşktan soğutuyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Altın, kadınlarda cinsel isteksizliğe psikolojik sebeplerin dışında demir eksikliği, B12 ve D vitamini yetersizliklerinin yol açabileceğini söyledi. Dr. Altın, “Demir eksikliği kadınları aşktan soğutuyor” ifadelerini kullandı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter