Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 12.12.2019, 12:24 AM (GMT)

Columnists - Yazarlar

Bu ayıp size yeter: Şehit babasına haciz geldi

BabaŞaban Dalgılıç, “Vali Bey beni ayaküstü yarım dakika dinledikten sonra dilekçe yazmamı istedi. Dilekçeyi yazdım, 7 ay sonra ret cevabı geldi. Adıma tarla görünüyormuş. Sebep olarak onu yazmışlar. Alsınlar tarlayı borcuma saysınlar” dedi.

Kendini evde bırakmak

Kadir HasÜniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi ve Kaos GL Derneği, bu yıl beşincisi yapılan “Türkiye’de İstihdamda LGBTİ+’ların Durumu Araştırması”nın sonuçlarını 10 Aralık (dün) İnsan Hakları Günü’nde açıkladı.

‘Teknoloji çirkinlik getirdi’

ABD’nin Harvard Üniversitesi Tasarım Enstitüsü’nde Mimari Teknoloji Uygulamaları alanında ders veren Prof. Hanif Kara, dün akşam İTÜ Maçka Kampusu’nda bir konuşma yaptı.

Uyuz eden patlama

Uyuz hastalığında olağanın dışında artış yaşanıyor. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “İlaçlar yetmiyor” dedi

Balıkesir'de 5.0 büyüklüğünde deprem oldu!

AFAD "Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde, saat 23.14'te 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz." açıklamasında bulundu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı.

Bakan Dönmez'den garip açıklama: Doğalgaz ucuzlamış!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, soğuk havaların kendini hissetirmeye başlamasıyla birlikte vatandaşların doğalgaz faturasını kara kara düşündüğü günlerde ilginç bir açıklama yaptı. Bakan Dönmez, doğalgazın döviz kurundaki değişim oranları dikkate alındığında olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz olduğunu ileri sürdü.

'Joker' operasyonuylaçökertildiler

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet GazetesiAnkara'da, açtıkları tezgahlarla birçok kişiyi dolandıran çete, polisin "joker" adını verdiği operasyonla çökertildi.

Suruç hâlâ kanıyor

Suruç katliamında öldürülenlerin yakınları ve yaralananlar İzmir Barosu’nun düzenlediği panelde adalet çağrısını yinelediler.

Öğrenciler okulsuz kaldı

Özgür Boza Okulları’nın yarattığı mağduriyet devam ediyor. Aylarca maaşlarını alamayan öğretmenler, okulsuz kalan öğrenciler ve ödedikleri kayıt paralarını geri alamayan veliler çıkış yolu arıyor.

Başkana 'zehir' sansürü

Aydın’ın Efeler ilçesi belediye başkan M. Fatih Atay, ilçede bulunan jeotermal enerji santrallarının (JES) gaz salımlarından çıkan hidrojen sülfür oranının insanı öldürecek oranda olduğunu, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün sonuçları açıklamasını istedi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter