Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 12.15.2019, 05:13 AM (GMT)

Search by date: 12/14/2019

AB, Türkiye'yi karşısına aldı

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet GazetesiBrüksel’deki zirvede Türkiye-Libya uzlaşısına karşıtlık sürdü. “Mutabakat üçüncü ülkeler için yasal sonuçlar doğurmaz” ifadesi dikkat çekti.

Arkadaşları sahne aldı

Ordu Alevi Kültür Derneği, Alevi Kültür Merkezi Salonu’nda Ceren Özdemir’in anısını yaşatma gecesi düzenledi. Etkinliğe Ordu CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP il Başkanı Yusuf Furtun, Ceren Özdemir’in üniversiteden öğretmen ve arkadaşlarının da yer aldığı yaklaşık 1000 kişi katıldı.

İzmir’de 2 okulda toplatıldı

Ankara’da Mert Yağız Köksal ve Diyarbakır’da Umut Bilgi’nin şırınga çikolata yerken hayatlarını kaybetmesinin ardından İzmir Kantinciler Odası 800 kantinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde, 2 okulun kantininde şırınga çikolata bulundu ve toplatıldı.

Kızamıkta korkutan artış

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, kızamık hastalığında artış olduğunu söyledi. Karacan, “Bilimsel aklı karşısına alan aşı karşıtı kampanyalar, üretilen komplo teorileri, başta çocuklar olmak üzere tüm toplumun sağlığını tehdit edecek boyuta gelmiş durumda” dedi.

Dertleri iktidarda kalmak

Ekonominin“derin bir krizin” içerisinde olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, “Türkiye’yi yönetenlerin iktidarda kalmanın dışında gündemleri bulunmamaktadır. Adalet meselesi olmayanların milletimizin geleceği için söyleyecekleri de kalmamıştır” dedi.

3.2 milyar tasarruf

7.9 milyar liralık bütçe açığını 4.7 milyar TL’ye indirdiklerini açıklayan İmamoğlu, ‘Personelimizin maaşlarını ödeyecek paramız yoktu’ dedi.

Misafire bonfile sanatçıya nohut

AKP Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gelişini bekleyen sanatçıların programı da Erdoğan’ın yemek sonrası salondan ayrılması üzerine “yarıda kesildi.”

Ülkemin insanlarının sesi

Muzafferİlhan Erdost, insan hakları savunuculuğunda, ödenmiş en ağır bedellerin acılarını şiirle, öykülerle, kitapla, resimle, fotoğrafla, eleştiriler, makalelerle.. sanatla konuşarak paylaşan insan..

Krizin ezici yükü çıkış umudu olabilir mi?

Marksist Manifesto ile Sınıf Tavrı örgütlenmelerinin düzenledikleri, “Ekonomik kriz, Türkiye ve dünya, Türkiye ve işçi sınıfı” başlıklı iki ayrı oturumda, bilim insanları, uzmanlar, işçiler için yol haritası gelişmeleri paylaştılar.

Sanayi rafa kaldırıldı

Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yener, Türkiye’de sanayileşmenin geçmişte kaldığını belirtirken, Prof. Dr. Konukman, 11. Kalkınma Planı hazırlanırken sadece sermayenin davet edildiğini dikkat çekti.

Faili meçhul bıraktılar

1990’larda “polis-siyaset-mafya” üçgeninde “Susurluk çetesi” tarafından işlendiği iddia edilen faili meçhul cinayetlere ilişkin eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın da aralarında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. 17 cinayet yönünden Ağar dahil 17 kişinin “delil yetersizliği” gerekçesiyle beraatına karar veren mahkeme, İranlı Lazem Esmaeılı ve Asker Smıtko’nun öldürülmesi eyleminde suçlanan firari Yeşil kod Mahmut Yıldırım’ın savunması alınmadığı için aralarında Ağar’ın da olduğu 7 kişinin dosyasını ayırdı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter