Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 12.07.2019, 01:57 AM (GMT)

Search by date: 11/23/2019

Bakan Akar'dan F-35 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar: "Herhangi bir şekilde F-35 alınamazsa, başka arayışlara girmek zorunda kalacağımızın herkes tarafından bilinmesi lazım"

İstanbul'da zincirleme kaza! 11 araç...

TurgutÖzal Mahallesi E-5 kara yolu Haramidere mevkisinde bir otomobil, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Bu araca çarpmamak için manevra yapan 9 otomobil ve bir minibüs de yağmur nedeniyle kontrollerini kaybedince birbirlerine çarptı.

Meteoroloji uyardı! Kuvvetli sağanak geliyor

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet GazetesiMeteorolojiden alınan son verilere göre, Marmara'nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Yalova, Bursa, Manisa, Uşak, Denizli ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Etiler polis okulu arazisinin imar planları iptal edildi

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 4. İdare Dava Dairesi, alt mahkemenin bilirkişi raporlarındaki tespitleri dikkate almadığını belirterek imar planlarında “donatı alanının kaldırılarak alana çevre yapılaşma şartlarının çok üstünde bir yapılaşma hakkı tanındığı” vurgulandı.

FETÖ fidye pazarı

FETÖ borsasının yoğun olduğu İzmir’de dikkat çeken bir olay daha yaşandı. FETÖ zanlısı, polis olduğu söylenen kişilerce 2 kez kaçırıldı, ailesinden yüklü miktarda fidye istendi.

Uğur Dündar canlı yayında açıkladı: "Saray'daki görüşme iddiası bana da geldi ama..."

CNN Türk canlı yayınına bağlanan usta gazeteci Uğur Dündar, meslektaşı Rahmi Turan'a iletilen "İnce ve Erdoğan Saray'da görüştü" iddiasının kendisine de geldiğini açıkladı ve ekledi: " 50 yıllık tecrübeme dayanarak bunun manipülatif, tuzak sayılabilecek bir haber olduğunu hissettim. Ben bu haberin Muharrem İnce'yi karalamak için yapıldığını düşündüm."

İnce'den görüşme açıklaması: "Bu bir operasyon"

Muharremİnce, gazeteci Rahmi Turan'ın "Saray'da Recep Tayyip Erdoğan ile Muharrem İnce görüştü" açıklamasının ardından sosyal medyadan art arda tweet attı. İnce, gazeteci Rahmi Turan için "Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve 'kaynağım' dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız" diye yazdı.

Mahkemeden Savcı Kiraz kararı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul Adalet Sarayı’nda görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin davada sanıklara verilen hapis cezalarını hukuka uygun buldu.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter