Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 09.19.2019, 05:28 PM (GMT)

Search by date: 5/17/2019

Şükran Soner - 19 Mayıs’ı redden Samsun çıkarmasına

19 Mayıs’ı reddenSamsunçıkarmasına -Saray’ın öncelikli haberleri akışı sıralamasında yarışan yüzde 95 üstü ele geçirilmiş medya, Cumhurbaşkanlığı’nın 19 Mayıs kutlama daveti çağrısını birinci haber olarak döndürüp dururlarken, ilk kez Samsun’da düzenlenecek resmi bayr...

Anadolu Efes'in rakibi CSKA

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trRus temsilcisi finale yükselerek Anadolu Efes'in rakibi oldu. -Salon: Fernando BuesaHakemler: Matej Boltauzer (Slovenya), Borys Ryzhyk (Ukrayna), Anne Panther (Almanya)CSKA Moskova: De Colo 23, Hackett 3, Clyburn 18, Kurbanov, Hunter 8, Bolomboy, Peters 3, Rodriguez 23, Higgins 11, Hine...

Tevfik Akbaşlı’nın bestelediği ‘Yeniden Doğuş operasının dünya prömiyeri yapıldı

Milli Mücadele’nin başladığı Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs 1919’nun 100. yılında Kurtuluş Savaşı’nın destansı hikâyesini anlatan, bestesi Tevfik Akbaşlı’ya ait olan, Şahan Gürkan’ın sahnelediği “Yeniden Doğuş” operasının dünya prömiyeri ve gala gösterimi 16 Mayıs Perşembe günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Kazananlar... Kaybedenler...

Final Fourçok garip; herşeyin gelip son 80 dakikaya sıkıştığı bir sistem. Aylar süren lig maratonu sonunda, çıktığınız 40 dakikada kaderiniz çiziliyor. O "kader"maçınız tüm sezonun ödülü olabildiği gibi bir anda bütün bir yılı da heba edebilir. -İlk olarak şunu söylemek lazım ki Anadolu Efes sonuna kadar hakederek finale çıktı. Üstelik Final Four'da oynamanın verdiği baskıya rağmen Fenerbahçe'ye karşı ekstra hiç bir şey yapmalarına da gerek kalmadı. Sadece kendi oyunlarını oynadılar. Efes...

Huzurevinde 17 günde 10 ölüm

Tokat’ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılardan 10’unun 17 gün içinde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı. Basına sızması ve kamuoyu tarafından duyulması engellenen olayla ilgili huzurevi yönetimince tutulan tutanakta ilginç ayrıntılar yer aldı.

Şarap skandalına bakanlık incelemesi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) üretilmesine karşın bekletilerek satışa sunulmadığı için tonlarca şarabın bozulması konusunda inceleme başlatıldığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni sistemi bugün açıklayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liseler için sistemi bir kez daha değiştiriyor. 6 aydır açıklanması beklenen yeni sistemde, lise ders saatleri azaltılacak, müfredat güncellenecek, yeni dersler eklenecek, lise son sınıflar yükseköğretime uyum yılı olarak planlanacak, esnek, modüler bir program ve ders çizelgesi yapısı oluşturulacak.

TRTçalışanları: 'TRT’de siyasi kadrolaşmaya hayır'

TRT’de 169 çalışanın “istihdam fazlası personel” denilerek tasfiye edilmesinin ardından, buna tepki gösteren Haber-Sen ve bir grup TRT çalışanı, dün TRT İstanbul Radyosu önünde bir araya geldi. Tasfiyeleri alkış ve düdük çalarak protesto eden grup, “TRT’de siyasi kadrolaşmaya hayır’, “TRT hepimizin öyle kalsın istiyoruz”, “İhtiyaç fazlası değil yönetim hatası” şeklinde sloganlar attı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter