Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Wednesday, 01.17.2018, 03:11 PM (GMT)

News - Haberler

Başkentte doğalgaz patlaması: Beş yaralı

Ankara Polatlı'da bir apartman dairesinde meydana gelen doğalgaz patlamasında ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı.Patlama nedeniyle çevredeki binalarda hasar oluştu.

Beton mikserin ezdiği anne ve bebeği aynı mezara defnedildi

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde 27 yaşındaki Engin Gaznevi'nin kullandığı motosikletin beton mikserinin altına girmesi sonucu yaşamını yitiren 23 yaşındaki Şadiye Tuba Gaznevi ile karnındaki 6 aylık kız bebeği aynı mezara defnedildi. Beton mikseri sürücüsü 38 yaşındaki Mehmet Görçüm ise tutuklandı.

IPI'den Türkiye raporu: Demokrasi risk altında

Dünyada basın özgürlüğünü korumak amacıyla gazeteciler tarafından 1950'de kurulan Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), kapsamlı bir Türkiye raporu yayınladı. Raporda medya kuruluşlarının baskılardan uzak, adil bir ortamda ifade özgürlüğünü kullanmasının "sağlıklı bir demokrasi için hayati bir rol oynadığı" belirtiliyor.

HDP'den büyükşehir atağı... Demirtaş İstanbul'dan, Önder Ankara'dan aday

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul'daki geleneksel oylarını ikiye katlayan HDP, 7 Haziran seçimlerinde 'başkanları' yarışa sokacak. Üç bölgeden 'en az' 7 milletvekilliği kazanmayı hedefleyen partinin ilk sıralarda yer vereceği adayları halen 'başkan' ya da geçmişte bu görevi yapmış isimler.

'Alo Fatih, seçime kadar tartışmayın'

Habertürk televizyonu, 7 Haziran seçimleri geçene kadar tartışma programlarını yayından kaldırdı. Bu karardan etkilenmeyen tek program ise Murat Bardakçı'nın Tarihin Arka Odası programı oldu.

İçişleri Bakanı'ndan Gökçek açıklaması

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, "Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında yargıda şu anda birtakım şikâyetler var. Onlar bize ulaşırsa biz de işlem yapacağız." dedi.

Ruhani'den 5+1 liderlerine mektup

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, nükleer müzakerelerin yürütüldüğü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa ile Almanya'nın oluşturduğu 5+1 ülkelerinin liderlerine birer mektup gönderdiği bildirildi.
Gallery

Penguen - Berkin Elvan - 16 Kg
Penguen - Berkin Elvan - Katil
Ethem Sarısülük'ün Annesi
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu

Newsletter