Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 01.25.2020, 10:37 AM (GMT)

Entertaintment - Magazin

CRR’de anma konseri...

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenle anıldı.

TÜYAP’ta 6. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü verildi

Cevdet Kudret ailesi tarafından başlatılan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) tarafından yürütülen ve dönüşümlü olarak her yıl sırasıyla şiir, roman, öykü, deneme/araştırma/inceleme ve tiyatro dallarında verilen Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nün altıncısı gazetemiz, kitap eki yazarlarından Faruk Duman’ın Hep Kitap’tan çıkan ‘Sus Barbatus!” romanına verildi.

Maas’tan Macron’a NATO yanıtı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçen hafta, NATO’nun durumuna ilişkin çarpıcı eleştirileriyle bir kez daha su yüzüne çıkan tartışmada tarafların açıklamaları devam ediyor.

MSB: Barış Pınarı bölgesinde son 24 saatte 16 saldırı yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye’de Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde PKK/PYD’li teröristlerce döşenen 331 mayın ve 891 el yapımı patlayıcının (EYP) etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Bakanlığın açıklamasında “Teröristler son 24 saatte havan ve roket atışlarıyla toplam 16 taciz/saldırı gerçekleştirdi” denildi.

Bu indirimler yurttaşı yanıltabilir

Markalar, her yıl 11 Kasım’da yapılan Bekârlar Günü ve kasımın son cuma günü yapılan “Efsane Cuma” gibi pazarlama kampanyalarıyla bu yıl da tüketiciyi çekme yarışına girecek.

Mandalinada rekolte düştü

Türkiye’de mandalina rekoltesi, iklim şartlarından dolayı geçen seneye göre ortalama yüzde 50 düştü.

Dakikada 7 kişi işsiz kaldı

İşsizlik, AKP döneminde yüzde 500 arttı. CHP’li İlgezdi, Türkiye’de İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısının tüm zamanların rekorunu kırarak 3 milyon 509 bin 603’e yükseldiğini bildirdi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter