Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 01.21.2020, 10:55 AM (GMT)

Entertaintment - Magazin

Türk kökenli bir siyasetçi, Almanya'da ilk kez büyükşehir belediye başkanı oldu

Almanya'da ilk kez bir Türk kökenli siyasetçi Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandı. Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Yeşiller Partisi'nin adayı Belit Onay, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Eckhard Scholz'u geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

CHP’li Eren Erdem: Yolumuzdan dönmeyeceğiz

Yeni yargı paketi ile birlikte geçen haftalarda tahliye olan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem, ''Nasıl girdiysek öyle çıktık. Bugün de inandığımız barış, demokrasi, kardeşlik mücadelesinde ısrarlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

2020 bütçesini görüşmeye devam

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda geçen hafta başlayan 2020 bütçe görüşmeleri bu hafta Çevre ve Şehircilik, Gençlik ve Spor, Sağlık, Tarım ve Orman ile Milli Eğitim bakanlıklarının bütçe görüşmeleriyle devam edecek.

IMF’den Euro Bölgesi’ne kötü haber!

Uluslararası Para Fonu (IMF), Bölgesel Ekonomik Görünüm raporunda Euro Bölgesi gayrisafi yurt içi hasılasının son altı yılın en düşük büyüme hızına gerileyerek, 2019 yılında yüzde 0.1 düşüşle yüzde 1.2 düzeyinde gerçekleşeceğini öngördü. AB, Türkiye ihracatında ilk sıradayer alıyor. AB'de yaşanan ekonomik bir daralma Türkiye ekonomisini de etkileyebilir.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter