Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 09.15.2019, 07:30 AM (GMT)

Health - Sağlık

Hasta sağlığı tehlikeye atılıyor

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİstanbul Eczacı Odası (İEO) Yönetim Kurulu, “İnsan kanından üretilen ve hastalarımız için hayati önemde olan kan ürünü ilaçları konusunda, son dönemde hastalarımızın sağlığını tehdit edecek boyutta gelişmeler yaşanmaktadır” diyerek bir bildiri yayınladı.

Işık umudu: Kornea nakli

Prof. Dr. Alimgil: Gözünaçık, ön penceresi olarakadlandırılan korneanınişlevini yerine getirebilmesiiçin temiz, pürüzsüz vesağlıklı olması gerekir.Kornea nakli, zarar görmüşveya hastalıklı bir korneanın,bağışlanan kornea dokusuile değiştirildiği cerrahi birprosedür.

İstanbul Eczacı Odası: 'Hasta sağlığı tehlikeye atılıyor, ülke kaynakları heba ediliyor'

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİstanbul Eczacı Odası, ''İnsan kanından üretilen ve hastalarımız için hayati önemde olan kan ürünü ilaçları konusunda, son dönemde hastalarımızın sağlığını tehdit edecek boyutta gelişmeler yaşanmaktadır. Halk sağlığını önceleyen ve aynı zamanda kamu yararını gözeten eczacılar olarak bu konudaki tespitlerimizi ve uyarılarımızı sizler ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.'' açıklaması ile bir bildiri yayınladı.

İstanbul Eczacı Odası: 'Hasta sağlığı tehlikeye atılıyor, ülke kaynakları heba ediliyor'

İstanbul Eczacı Odası, ''İnsan kanından üretilen ve hastalarımız için hayati önemde olan kan ürünü ilaçları konusunda, son dönemde hastalarımızın sağlığını tehdit edecek boyutta gelişmeler yaşanmaktadır. Halk sağlığını önceleyen ve aynı zamanda kamu yararını gözeten eczacılar olarak bu konudaki tespitlerimizi ve uyarılarımızı sizler ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.'' açıklaması ile bir bildiri yayınladı.

Ağır çantalar çocuklarda sırt ve bel rahatsızlığı oluşturuyor

Okulların açılmasına kısa bir süre kala öğrencileri heyecan sararken, veliler de ise tatlı bir telaş başladı. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Necip Özateş özellikle okula yeni başlayan çocuklarda ağır veya yanlış takılan okul çantalarının ileride sırt ve belde yol açabileceği problemlere dikkat çekip aileleri bu konuda uyardı.

Lösemi hastası İrem kök hücre bağışı bekliyor

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trZonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 15 gün önce lösemi teşhisi koyulan ve ilik nakli olması gereken İrem Banu Uzun (31) için Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi'nce kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı.

Lösemi hastası İrem kök hücre bağışı bekliyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 15 gün önce lösemi teşhisi koyulan ve ilik nakli olması gereken İrem Banu Uzun (31) için Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi'nce kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter