Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Friday, 11.15.2019, 08:00 PM (GMT)

Health - Sağlık

"Sizi biz müslüman yaptık" diyen AKP'li Başkan Trabzonlulardan özür diledi

Kahramanmaraş'ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu bir kadına söylediği ‘Sizi biz Müslüman yaptık’ ifadeleri sonrası gelen tepkiler üzerine özür dilediği bildirildi. Güngör aryıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum" dedi.

Bakan Pakdemirli'den THK açıklaması: Uçakların uçmayla ilgili problemi var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda orman yangınlarında uçak kullanılmamasıyla ilgili açıklama yaptı. Pakdemirli "Türk Hava Kurumu hem Muğla hem de İzmir yangınında aradan kafa çıkartarak, ‘Biz olsak şöyle olurdu, böyle olurdu’. diyor. Uçakların uçmayla ilgili problemi var" dedi.

Eylem hazırlığındaki 9 IŞİD'li yakalandı

Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir markete el yapımı patlayıcıyla (EYP) düzenlenen saldırıyı araştıran özel ekibin, IŞİD üyesi 9 şüpheliyi silah ve EYP'lerle birlikte yakaladığını açıkladı.

Trump'tan Kaplan'a: Gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısına Trump'ın gazetecilere yönelik ifadeleri dikkat çekti. Toplantıda, 'Sadece dostane muhabirler'in soru sorması uyarısında bulunan Trump, Sabah gazetesinden Hilal Kaplan'a “ "Gazeteci olduğunuza emin misiniz?'' diye sordu.

İstanbul'da ölü bulunan Le Mesurier soruşturmasıyla ilgili detaylar

Rusya, eskiİngiliz askeri istihbarat görevlisi ve Suriye Acil Yardım Derneği Kurucusu ve Başkanı James Gustaf Edward Lemesurier'un ölümüne ilişkin soruşturmanın henüz başlamadığını belirterek, İngiliz medyasının "Rusya karşıtı tutumunu" eleştirdi. Öte yandan polis, kendisi gibi 'BeyazBaretli' olan eşinin ifadelerini değerlendiriyor.

İspanya'da aşırı sağ oyunu iki kat artırdı

İspanya'da pazar günü yapılan erken genel seçimlerden 1. parti çıkan ancak tek başına iktidara gelecek çoğunluğu sağlayamayan Sosyalist İşçi Partisi'nin (PSOE) lideri ve Başbakan Pedro Sanchez, azınlık hükümeti kurmak için destek istedi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter