Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 01.25.2020, 10:36 AM (GMT)

Health - Sağlık

Soyer'den sinema sektörüne İzmir çağrısı

İzmir Sinema Ofisi sinema profesyonellerini bir araya getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de sinema sektörüne ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.

'Çöplük değil modern tesis olacak'

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin çöp sorununu çözmek ve çöpü ekonomik değere dönüştürmek için Menderes ilçesinde katı Atık Bertaraf Tesisi kurmaya hazırlanıyor.

Sarıgöl Belediyesi'nde çöp yığınıyla arazi dolgusu

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde belediye ekipleri tarafından toplanan çöp ve molozlar, yol kenarına bırakılıyor. Cam kırıkları, metal ve plastik atıkların bulunduğu moloz yığınları, eski ilçe otogarının bulunduğu bölgede toplanıyor. Atıkların belediye ekipleri tarafından döküldüğünü doğrulayan Sarıgöl Belediyesi, çöplerin dolgu malzemesi olarak kullanıldığını bildirdi.

Memur yapma vaadiyle 400 bin TL dolandırdı

Batman'da,özel hastanenin kafeteryasında çalışan Mehmet Erdoğu (36), 25 yıllık arkadaşı S.E.'nin kendisini 20 bin TL karşılığında devlet memuru yapacağını söyleyerek dolandırdığını öne sürdü. Kendisiyle birlikte 21 kişinin daha dolandırıldığını belirten Erdoğu, "S.E., benimle birlikte toplam 21 kişiden aldığı 400 bin TL'ye yakın parayla kayıplara karıştı. Diğer mağdurlar, S.E.'yi tanımadıkları için paralarını benden istiyor" dedi.

İzmir için korkutan deprem uyarısı

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiManisa’nın Akhisar ilçesinde Çarşamba akşamı meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. 3 kişinin hafif yaralandığı, 1 kişinin de panik atak geçirdiği depremde, 5 metruk binanın yıkıldığı, bazı binalarda da çatlaklar oluştuğu bildirildi. 300’e yakın artçı deprem olurken, Akhisarlılar geceyi sokakta geçirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Prof. Mehmet Fatih Altan, depremin ardından İzmir için korkutan uyarıda bulundu.

Trump:Çok yakında yeni ülkelere seyahat yasağı uygulayacağız

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'ye seyahati yasaklanan halklara yenilerinin ekleneceğini açıkladı. Trump iki yıl önce bir başkanlık kararnamesi imzalayarak yedi ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girmesini yasaklamıştı. İsviçre'nin Davos kentindeki konuşmasında planla ilgili daha fazla detay vermeyen Trump, yeni listenin "çok yakında" açıklanacağını duyurdu.

MEB, 'bu kadar da olmaz' dedirtti: Kitapta skandal semboller!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın rehber öğretmenlere dağıttığı kitap için seçilen resimler, “Bu kadarı da olmaz” dedirtti. Kitapta, çocuklara cinsel istismar ve şiddet uygulayan kadınlar başı açık, şefkat gösteren kadınlar ise türbanlı olarak resmedildi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter