Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 07.21.2019, 04:12 AM (GMT)

Health - Sağlık

Uzmanlardan "Probiyotik" uyarısı

Genel vücut sağlığı açısından her geçen gün probiyotiklerin önemi daha fazla ortaya çıkıyor. Bu konuda yürütülen birçok araştırma, probiyotiklerin hem fiziksel, hem de ruh sağlığı için önemini vurguluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Hilal Karaca, özellikle vücuttaki ikinci beyin olarak adlandırılan bağırsak sistemi için probiyotiklerin belirli yollarla ve yeterli miktarda alınması gerektiğini anlattı

Şekerli içecekler kanser riskini artırıyor mu?

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trFransız bilim insanları, şekerli içeceklerin kanser riskini artırabileceğini söylüyor. Sorbonne Paris Cité Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, her gün 100 ml fazla şekerli içecek tüketmenin kanser riskini yüzde 18 artırdığı ortaya çıktı. Başka araştırmacılar ise bunda kan şekerinin de etkili olabileceğini, bu konuda daha kapsamlı araştırma yapılması gerektiğini söylüyor.

Şekerli içecekler kanser riskini artırıyor mu?

Fransız bilim insanları, şekerli içeceklerin kanser riskini artırabileceğini söylüyor. Sorbonne Paris Cité Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, her gün 100 ml fazla şekerli içecek tüketmenin kanser riskini yüzde 18 artırdığı ortaya çıktı. Başka araştırmacılar ise bunda kan şekerinin de etkili olabileceğini, bu konuda daha kapsamlı araştırma yapılması gerektiğini söylüyor.

Ela, doğum gününde böbrek istedi

ANTALYA'da 6'ncı yaş gününü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Periton Diyaliz Ünitesi'nde kutlayan Ela Karataş, doğum gününde böbrek istedi.

14 yıllık bebek hasreti son buldu

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trDiyarbakır’da 14 yıllık evli olan Hamdiye ve Felemez İnci çiftinin, 8 defa tüp bebek denemesi oldu. 14 yıldır çocuk hasreti çeken çift, yumurta gençleştirme ve rahim yıkama tedavisi ile gebelik müjdesi aldı.

14 yıllık bebek hasreti son buldu

Diyarbakır’da 14 yıllık evli olan Hamdiye ve Felemez İnci çiftinin, 8 defa tüp bebek denemesi oldu. 14 yıldır çocuk hasreti çeken çift, yumurta gençleştirme ve rahim yıkama tedavisi ile gebelik müjdesi aldı.

Anne ve babada varsa,çoçukta görülme olasılığı yüzde 60

Alerjilerin ortayaçıkmasında genetik etkinin önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, çevresel etkenlerle birlikte hastalığın geliştiğini ifade etti. İstatistiklere göre, anne ya da babadan birisi alerjikse çocuğun alerjik olma olasılığı yüzde 40, her ikisi de alerjikse yüzde60 oranlarına çıkabiliyor.

En tatlı tik tak

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trAnne adayı, ilk kıpırtıları hissetmeye başlayınca bebeğiyle iletişimi başlar

En tatlı tik tak

Anne adayı, ilk kıpırtıları hissetmeye başlayınca bebeğiyle iletişimi başlar
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter