Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 01.25.2020, 10:53 AM (GMT)

Columnists - Yazarlar

UUH’den uluslararası mahkeme çıkışı

İç savaşın sürdüğü Libya’da Ulusal Uzlaşı Hükümeti (UUH) ile Türkiye’nin geçen kasımda imzaladığı deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasını öngören mutabakat üzerindeki tartışmalar sürerken, Libya UUH’den “uluslararası mahkeme” çıkışı geldi.

Kaza geliyorum diyor

Sayıştay’ın havalimanlarına ilişkin raporunda çarpıcı tespitler yer aldı. Yapım, onarım ihalesine giren bazı firmaların yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığı vurgulanarak uçuş emniyetinin tehlikeye atıldığı belirtildi.

'Uğur Mumcu bir Cumhuriyet ordusudur'

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiYazarımız Mustafa Balbay, Uğur Mumcu'nun katledilişinin 27. yıldönümü için hazırladığı yazı dizisinin ikinci bölümünde; yakın arkadaşı Ali Sirmen ve Sakıncalı Piyade’yi sahneye koyan sanatçı Rutkay Azİz ile 'gelmiş geçmiş en büyük gazeteci'yi konuştu...

Kantinlerde yiyecek satışına önlem alınmadı

Devlet okullarında kantinlerden aldıkları yiyecekler yüzünden ölen çocuklara ilişkin tartışma devam ederken, MEB’in kantinlere ilişkin şikâyetlerde çocukların hayatlarını hiçe sayarak “süreci yazışmalarla uzattığı” ortaya çıktı.

Erdoğan'dan deprem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızıbölgeye gönderdik" açıklamasında bulundu.

Kandilli: Artçıların devam etmesi bekleniyor

Boğaziçi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Pınar ve Bölgesel Deprem ve Tsunami İzleme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat Kandilli Rasathanesi'nde, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremleilgili açıklama yaptı.

Kızılay Başkanı Kınık'tan SMS'le yardım çağrısı

Elazığ'daki depremin ardından sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "Destekleriniz için Deprem yaIn 2868’e sms yollayın 10₺ katkıda bulunun. Dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. Gün dayanışma günü" dedi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter