Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 02.18.2020, 02:52 PM (GMT)

Search by date: 1/13/2020

Ali Tezel gözaltına alındı

Sosyal güvenlik uzmanı ve gazeteci yazar Ali Tezel bu sabah gözaltına alındı. Tezel haberi sosyal medya hesabından yaptığı ''Gözaltına alınıyorum sebebini bilmiyorum'' açıklaması ile duyurdu.

Van'da eğitime kar tatili

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiVan'da yaşanan yoğun kar yağışı sonrası merakla beklenen açıklama geldi. Van merkez İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerindeki okullar, yoğun kar yağışı nedeniyle 13 Ocak Pazartesi günü tatil edildi.

Erdoğan’dan İsmailağa Cemaati'ne ziyaret

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ve halefi olarak gösterilen Hasan Kılıç’ı ziyaret etti

Ölüme can yeleksiz gittiler

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında teknenin batmasıyla 8’i çocuk 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan faciada cesetler üzerinde yapılan incelemede 6 kişinin can yeleksiz olduğu belirlendi.

Ankara’nın güvenliği bu kez Afrika’ya gitti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den bir kez daha “MHP’ye kırgın, küskün olan ülkücülere ‘yuvaya dönüş’ daveti” geldi. “Benimle adam gibi yürüyecek her arkadaşıma gönlüm de kapım da ardına kadar açıktır. Dava arkadaşlarımızdan samimi olan ama kızgın, kırgın olarak muhtelif dönemlerde sağa sola sapanları, bir rüzgâra sürüklenenleri tekrar bir duldaya çekmek istiyorum. O dulda da MHP’dir” diyen Bahçeli, İranlı General Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerinden ABD Başkanı Trump’a da “Trump suçlu arıyorsa Pensilvanya’ya bakmalıdır” sözleriyle tepki gösterdi.

Faşist saldırıya ödül gibi ceza

AnkaraÜniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 4 yıl önce iki sol görüşlü öğrenciye satır ve palalarla saldıran 4 saldırganın 3’nün yargılandığı davada ödül gibi cezalar çıktı. Mahkeme, sanık İsa Kök’e “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimi uygulanarak iki öğrenciye yönelik yaralama suçundan 2 yıl 10 ay 48 gün hapis cezası verdi. Diğer sanıkları ise iki kez 1 yıl 11 ay 22’şer gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, üç sanığın da cezalarını erteledi. Saldırganlardan İsa Kök, hukuk fakültesinden sonra başladığı stajını bitirince avukatolacak.

Gaziler isyan noktasında

Çalışabilir durumda olan gazilerin erken emeklilikten yararlanma hakkının 2019 Aralık ayında kaldırılmasının ardından emekli maaşları kesilen gaziler isyan noktasına geldi.

YÖK Başkanı Saraç: Özel üniversite tartışılabilir

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye’de özel üniversite kurulmasının ve yabancı üniversitelerin kampus açabilmelerinin gündeme alınabileceğini belirterek “Bu kurumların vergi gelirleriyle de imkânı kısıtlı gençlerin yükseköğrenim görmesi sağlanır. Ama eğitimde esas yol kamusal eğitimdir” dedi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter