Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 05.28.2020, 01:59 AM (GMT)

Koronavirüs salgını nedeniyle kamu çalışanlarına esnek çalışma dönemi geliyor

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, koronavirüsle mücadele kapsamında kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirler konulu genelge Resmi Gazetede yayımlandı. Genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilecek.

Özel uçakla Bükreş’e gitti kriz çıktı

Gaziantep Başkan yardımcısı Mahsum Altunkaya, "Sumudica ve ekibinin özel uçak kiralayarak ülkeleri Romanya’ya gittiklerini büyük bir şaşkınlık içerisinde öğrendik. Yönetim kurulumuz önümüzdeki günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir araya gelecek olup kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılmaya devam edilecektir" dedi.

Depremden bir ay sonra konteyner kuruluyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 23 Şubat'taki depremden etkilenen Başkale ve Saray ilçelerindeki mahallelere 2 bin 500 konteynerin kurulacağını belirtti.

Aydın'da "Evde kal" çağrısı her yere taşınıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında "Evde kal, sağlıklı kal" mesajını Aydın genelindeki tüm ortak kullanım alanlarındaki parklara ve banklara yazmaya başladı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter