Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 12.15.2019, 04:51 AM (GMT)

Erguvan gitti palmiye geldi

Heybeliada’da mülkiyeti Darülaceze’ye ait olan tarihi Sadık Güzel Osman Plajı’nda “basit onarım ve tadilat” adı altında ağaçların kesildiği, sit alanının şantiye alanına çevrildiği ortaya çıktı.

Anaokullarına ‘din sınıfı’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokullarında “dini eğitim sınıfları” açmaya başladığı ortaya çıktı. Okuma yazma bilmeyen çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ile haftada en az 6 saat Arapça ve din eğitimi verilecek.

Haluk Levent ve postmodern iyilik...

Siyaset, sanat alanlarından veya sadece sosyal medyada ünlü olmuş rasgele birkaç kişi seçip bu isimleri iyi ve kötü olarak tanımlamanızı istesek oldukça tartışmalı bir oylama olurdu. Yine de büyük çoğunluğun “iyi” olduğunu kabul edeceği istisnai isimler çıkabilir. Haluk Levent bunlardan biri.Tam da Gönüllülük Günü olan 5 Aralık’a yaklaşmışken kendisinden bahsetmek gerek.

Tallinn’de sıradan insan dramları kazandı

Bir genç kız ile babası arasındaki kopuk ilişki üzerinden geçmişle hesaplaşmadan ileriye gidemeyeceğimizi söyleyen Japon yapımı “Kontora”, 23. Siyah Geceler Film Festivali’nde büyük ödülü kazandı.

SİYAD krize nokta koydu

7. Kayseri Film Festivali’ndeki film gösterimi krizine Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) de dahil oldu.

Mahkemenin‘reddi hâkim’ hassasiyeti

Kanun hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen ve Bakırköy Meydanı’nda eylem yapan Nursel Tanrıverdi ile Selvi Polat’ın “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” suçundan yargılandıkları duruşmada reddi hâkim talepleri kabul edildi.

Erdoğan'ın pilotu FETÖ imamıyla bağlantı kurmuş

Erdoğan’ı İstanbul’a getiren uçağın pilotu Barış Yurtseven, “FETÖ davasından” beraat etti. İddianamede, Yurtseven’in 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra Bank Asya’ya para yatırdığı, örgütün Ankara imamı Cemil Koca ile telefon görüşmeleri yaptığı belirtildi.

Batık oranı yüzde 7-8’e çıkar

Denizbank Genel Müdürü Ateş: Katma değer sağlayan firmalar yaşatılmalı. Türkiye’nin en önemli meselesi büyüme ve istihdamdır.

Toyota CEO'su Bozkurt: Kırmızı çizgi aşıldı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su Ali Haydar Bozkurt: İç pazarda oto satış adetlerinin 700-800 binin altına düşmemesi gerekiyor. 600 bin gibi bir kırmızı çizgi var. İki yıldır bu rakamın altına düşüyoruz. Bu gerçekten ciddi sıkıntılar yaratıyor. Bayiler kapanabilir.

TAV’a kâr payı ödenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı; İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılmasıyla, sözleşme süresi bitmeden kapatılan Atatürk Havalimanı dolayısıyla TAV’a “yabancı ortağı bulunduğu” gerekçesiyle kâr kaybının ödeneceğini bildirdi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter