Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Friday, 02.28.2020, 09:59 PM (GMT)

Search by date: 1/11/2020

Marmara'da art arda depremler!

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiMarmara Denizi, Tekirdağ Güzelköy açıklarında bu sabah art arda depremler yaşandı.

İran'dan Ukrayna uçağı itirafı!

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet Gazetesiİran devlet televizyonu, ABD'ye yönelik Irak'ta gerçekleştirilen "Kasım Süleymani" misillemesiyle aynı gün başkent Tahran'da düşen uçakla ilgili bomba bir itirafta bulundu. Günlerde uçağın "teknik bir aksaklık" nedeniyle düştüğünü savunan Tahran Yönetimi, Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi uçağın "insan hatası" kaynaklı düşürüldüğünü kabul etti.

Kaz Dağları'nda tehlike hâlâ sürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kaz Dağları’nda siyanürle altın arama faaliyeti büyük tepki çeken Kanadalı Alamos Gold Şirketi’nin Türkiye’deki kolu Doğu Biga Madencilik AŞ’nin ruhsat tarihinin uzatılmasıyla ilgili talebinin değerlendirildiğini bildirdi.

Kanalİstanbul Çalıştayı'nda Erdoğan’a Putin’li mesaj

Kılıçdaroğlu, TÜBİTAK’ın hazırladığı raporu gündeme getirerek Erdoğan’a “Sana o raporu göndereceğim. Ama inanmıyorsan Putin’e göndereyim o sana göndersin” sözleriyle yüklendi. Akşener, seçimlere göndermede bulunarak “Beyefendinin sinirini bozdunuz. Bu, İstanbullulara ders verme eylemidir” dedi.

TÜBİTAK raporu: Marmara nefessiz kalacak, ekosistem tamamen bozulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında “çılgın proje” olarak tanıttığı Kanal İstanbul projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuna sunulmak üzere Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı’nın (TÜBİTAK) görüşleri olası tehlike ve riskleri ortaya koydu.

Hurdacı başkan

MHP’li İspir Belediyesi’nde encümen kararı alınmadan malzemelerin satıldığı tespit edildi. MHP’li başkan Coşkun, eski AKP’li başkan Çakır’ı suçladı.

AYM’den Mümtazer Türköne’ye ret

Anayasa Mahkemesi (AYM), yaklaşık 3.5 yıldır cezaevinde olan ve FETÖ üyesi olmak suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’nin tutukluluğunun hukuka aykırı olduğu, basın ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiği iddialarını reddetti.

Hablemitoğlu cinayetinde 'Bozkır' bilmecesi

Ukrayna’daki mahkeme, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin soruşturmada hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Özel Kuvvetler mensubu Yüzbaşı Nuri Gökhan Bozkır’ın ev hapsinde tutulması kararını 10 Mart’a kadar uzattı.

İşsiz sayısı çığ gibi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı Ekim 2019’da bir önceki yılın aynı dönemine göre 608 bin kişi artarak 4.4 milyon kişiye yükseldi. Üniversite mezunu işsiz sayısı 928 bini aştı.

Karaciğer kanseri: Karında şişlik ve ağrıyla geliyor

Doç. Dr. Fatma Şen: Karaciğerin kendi dokusundan meydana gelen kötü huylu tümörlerin yol açtığı ciddi bir sağlık problemi olan karaciğer kanseri özellikle de Hepatit B sorununun olduğu kişilerde yaygın olarak görülür.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter