Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Friday, 02.28.2020, 10:58 PM (GMT)

'CevatŞakir’in ‘nur içinde yaşanır’ dediği Bodrum'a kavuşmak hayal değil'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 11 ay içerisinde yaptığı hizmetleri ve yapacağı projeleri anlattı. Her vatandaşı dinleyip, sorunu çözmek için çalıştıklarını belirten Başkan Aras, “Bodrum’u tüm doğallığıyla korumak, yaşatmak ve bir taraftan da Bodrum’u tüm değerleriyle dünyaya tanıtmak, pazarlamak hedefimiz. Cevat Şakir’in anlattığı ve ‘nur içinde yaşanır’ dediği günlerine yeniden kavuşması hayal değil” dedi.

Twitter, Instagram, Facebook kapandı mı? İnternet yavaşladı mı?

İdlib gündemi konuşulurken sosyal medyada gece saatlerinde birçok sosyal medya sitesine erişim sorunu yaşandı ve internet yavaşladı. Sabah saatlerinde sosyal medya sitelerine erişim sağlanabilse de yavaşlıklar sürüyor. Yurttaşlar internetteki yoğun yavaşlık nedeniyle Twitter, Instagram, Facebook sistelerinin kapanıp kapanmadığını araştırıyor.

Akar ve komutanlar sınır bölgesinde

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Suriye sınırının sıfır noktasına geldi.

"Depreme hazırlık bilim ışığında olmalı"

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Deprem ve Ödemiş” konulu söyleşide konuştu: Belediye olarak araştırmaları istiyoruz. Ama bir bütün olarak çalışmaya ihtiyaç var. Belediyenin keyfine kalmamalı bu iş.

Güvercin masa rekor kırdı

Kuşadası Belediyesi çatısı altında vatandaşların, ıslak imzalı dilekçe ile başvuruda bulunabildiği, 7/24 çağrı merkezinden kayıt oluşturabildiği, evlerinde, işyerlerinde ya da sokakta gezici ekiplere ilettiği birim olan Güvercin Masa her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Türkiye, Avrupa’ya gidecek Suriyeliler için sınır kapılarını açtı

İdlib'de rejimin düzenlediği saldırı sonrası flaş bir iddia ortaya atıldı. Saldırı sonrası Türkiye'nin Suriyeli mültecilerin kara ya da deniz yoluyla Avrupa'ya geçişlerini durdurmama kararı aldığı öne sürüldü. AKP Sözcüsü Ömer Çelik konuya ilişkin açıklamasında, Reuters'ın iddiasını doğrular yönde konuştu. Çelik, "Artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz" dedi.

Engelsiz YaşamKöyü’ nü Kılıçdaroğlu açacak

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiKonak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da ziyaret etti. Batur, Kılıçdaroğlu’ndan nisan ayı programı doğrultusunda Konak’taki açılış törenlerine katılacağının sözünü aldı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter