Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 05.26.2020, 11:59 PM (GMT)

Search by date: 5/2/2019

AYM’den utanç kararı

2.5 yıl sonra görüştüğü bireysel başvuruları reddeden AYM, hak ihlali olmadığına hükmetti. Akın Atalay, Murat Sabuncu, Bülent Utku ve Ahmet Şık’ın başvurularını “hak ihlali yok” diyerek reddeden AYM’nin bu kararıyla, gazetecilerin “terör örgütüne yardım” kılıfıyla tutuklanmasına,gazeteciliğin “suç” olarak yargılanmasına onay verilmiş olundu.

‘Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’ başladı

İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eşzamanlı olarak düzenlenen 14. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin İstanbul programı dün yapılan açılışın ardından, Patrik Öberg ve Emil Ramos’un yönettiği “Antifaşist” (Antifascisterna) filminin gösterimiyle başladı.

Tuna Kiremitçi’den yeni albüm

Tuna Kiremitçi’nin ilki 2017’de yayımlanan “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünün ikincisi, Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanıyor.

Tarantino Cannes’da

ABD’li sinemacı Quentin Tarantino’nun son filmi “Once Upon A Time... in Hollywood” 72. Cannes Film Festivali’nde yarışmaya eklenen iki filmden biri oldu.

Uzayda yolculuk...

Yönetmen Claire Denis’nin türe yeni bir soluk katma çabasının ürünü bu “High Life” , kesinlikle seyre değer bir distopik bilimkurgu düzeyine erişiyor.

Behramoğlu sevenleriyle buluştu

Ataol Behramoğlu, 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda gerçekleştirdiği “Şiirdeki Müzik Müzikteki Şiir” adlı söyleşisinde sevenleriyle bir araya geldi.

Umut veren iyi insanlar

Engelli bireyleri ve yatılı ilköğretim bölge okullarında okuyan çocukları gönüllü olarak tedavi eden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ve derneğinin hikâyesi belgesel oldu. ‘Dişçinin Korkusu’ isimli film, TRT Belgesel Günleri’nde ikinci oldu.

Yüzde 70 küçülmeye uzun süre dayanılmaz

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün: 31 yıldır çalışıyorum. Türkiye’de çok kriz yaşadık. Türkiye hızlı şekilde dibe vurur sonra V şeklinde hızlıca krizden çıkardı. Bu sefer çıkış uzun sürecek.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter