Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 10.15.2019, 02:04 AM (GMT)

Search by date: 10/6/2019

Şirket battı, çiftçi zorda kaldı

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde tarım mahsullerini çiftçiden alarak işleyen Karaağaçlı Çırçır limited şirketinin iflas etmesi, yaklaşık 140 çiftçinin 20 milyon alacakla ortada kalmasına yol açtı.

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde vurulan gazi Eryılmaz: Örgütün gövdesi ayakta

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının örgüt tarafından ele geçirilmesini önleyenler arasında önemli rol oynayan ve burada tanktan açılan ateş sonucu gazi olan eski Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz, görevden alınan FETÖ’cülerin yerine yine aynı düşünceden insanların getirildiğini söyledi. FETÖ’yü “kertenkeleye” benzeten Fatih Eryılmaz, “FETÖ kuyruğunu bırakıp kendisi yok olan bir kertenkele gibi davranıyor. Devlet, kuyruğu ile uğraşırken gövdesi yaşamaya devam ediyor. Bu nedenle verilen mücadeleyi yeterli bulmuyorum” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na göre, TSK’deki FETÖ’cüler örgütsel faaliyet için hazır bekletiliyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçen haftalarda FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan ve 74 muvazzaf astsubayın gözaltına alındığı soruşturma kapsamında, tutuklama isteminin yazıldığı sevk kararında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunuldu. Cumhuriyet savcısı sevk yazısında, örgütün darbe girişiminde nispeten çok az üyesinin kullandığı, ByLock, Bank Asya hesapları bulunmayan diğer örgüt mensuplarının ikinci bir darbe girişiminde ya da örgütsel bir faaliyette kullanılmak üzere hazır olarak bekletildikleri aktarıldı.

Resmi kimliği olmayan çocuklar tehlike içinde

Küçük yaşta zorla evlendirilen, şiddet gören, savaşa zorlanan, çalıştırılan, iyi beslenemeyen, kaliteli eğitim alamayan hatta hiç okula yollanmayan, sağlık hizmetlerinden yararlanamayan, resmi bir kimliği bile olmayan çocuklar için daha etkili önlemleri hızla almanın zamanı çoktan geldi.

Juventus, Inter’i de geçti

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.tr-İtalya liginin zirvesini ilgilendiren maçta Juventus, Inter'i 2-1 mağlup ederek liderliğe yükseldi -ANKARA (AA) -İtalya Birinci Futbol Ligi'nin (Serie A) 7. haftasında Juventus, Inter'i 2-1 yendi.Lige 6'da 6 ile başlayan Inter, son 8 yılın şampiyonu Juventus'u konuk etti.İlk yarı, Juventus'tan Dybala'nın 4 ve Inter'den Martinez'in ...

TED Genel Müdürü Sevinç Atabay: Misyonumuz Cumhuriyet

Türk Eğitim Derneği (TED) ve TED Ankara Koleji Genel Müdürü Sevinç Atabay, hedeflerini “Öğrencilerimizin bu ülkeyi, bu toprağı, bu bayrağı seven, Cumhuriyetine bağlı öğrenciler olmasını istiyoruz” diyerek açıkladı. “Okullarımızın, bağlılıkları düşük olan gençlere bu değerleri kazandıracak bir misyonu olması lazım” diyen Atabay, “Bu nedenle biz kendimizi bir okul değil, bir ekol olarak görüyoruz. Biz bir misyon okuluyuz, Cumhuriyet misyonunun okulu. Bu okul Türkiye’nin meşalesi” ifadelerini kullandı.

Tanrıkulu’ndan önerge: ‘İşkenceci Emin’ Meclis gündeminde

CHPİstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’nde, kendisini “MİT elemanı” olarak tanıtan, buradaki tutuklularca “İşkenceci Emin” olarak anılan infaz koruma memurunun karıştığı işkence iddialarını, TBMM’ye taşındı.




Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter