Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 10.01.2020, 06:18 PM (GMT)

Search by date: 10/1/2019

Eylem yasağına hak ihlali kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), KHK ihraçlarını protesto eden öğretmene, “OHAL döneminde eylem yasak” gerekçesiyle para cezası kesilmesiyle ilgili hak ihlali kararı verdi. Öğretmenin tazminat talebi ise reddedildi.

Gribe ilaç 6 öneri

Ani hava değişimleriyle birlikte grip ve soğuk algınlığında da artış görülüyor. Gribin seyrinin tahmin edilemeyen bir hastalık olduğunu ve ciddiyetinin yıldan yıla değişiklik gösterebildiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “Grip virüsü 7 güne kadar bulaşıcı olabiliyor. Gripten korunmak için kapalı ve kalabalık alanlardan uzak durulmalı, sık sık el yıkanmalı ve kronik hastalığı olanlar ve 6 yaşından büyük çocuklar mutlaka grip aşısı yaptırmalı” dedi.

Man Adası’nı sel vurdu

İngiltere’ye bağlı Man Adası’nda sağanak yağışlar nedeniyle sel meydana geldi. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar için helikopterlerle yardım çalışmaları devam ediyor.

Çavuşoğlu'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıklamalarına ilişkin konuştu. Çavuşoğlu, “Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Türkiye'ye dil uzatması haddini aşmaktır” ifadelerini kullandı.

Turkcell'den atletlere destek ziyareti

Türk atletizminin yıldızları, Doha’da Dünya Atletizm Şampiyonası’nda mücadele ederken, sporun destekçisi Turkcell Katar’da millilere destek ziyareti gerçekleştirdi.

Corendon Yelken Takımı, İstanbul’dan birincilikle döndü

Corendon Airlines bünyesinde kurulan ‘Corendon Sailing Team’, İstanbul’da düzenlenen ve 8 ülkeden, 800 yelkenci ve 80 teknenin katıldığı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2019’da, 8 teknenin yer aldığı IRC2 sınıfında birinci oldu.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter