Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Tuesday, 01.28.2020, 04:28 PM (GMT)

Search by date: 11/6/2019

ABD'de iki cinayet zanlısı tuvaletin tavanını delerek kaçtı

California eyaletinde iki cinayet zanlısının tuvaletin tavanında 55 santimetrelik delik açarak kaçtıkları açıklandı. Salinas polisi, farklı cinayetlerden yargılanmayı bekleyen 21 yaşındaki Santos Samuel Fonseca ve 20 yaşındaki Jonathan Salazar'ın hapishanenin "kör noktasını" bulduklarını söyledi.

Bağdadi saklanmak için neden İdlib'i seçti?

BBC Turkish - Haberler, Son Dakika Haberleri, Haber-Analiz, VideoABD'nin 27 Ekim'de İdlib'de düzenlediği bir operasyon sırasında ölen IŞİD'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin İdlib'e nasıl geldiğiyle ilgili birçok detay henüz bilinmiyor. Cevaplanmayan diğer soru ise; Bağdadi, IŞİD'le zaman zaman çatışmalar da yaşayan El Kaide bağlantılı örgütlerin hakim olduğu İdlib'de nasıl saklandı? İdlib'deki grupları ve IŞİD'le ilişkilerini inceledik.

Bağdadi saklanmak için neden İdlib'i seçti?

ABD'nin 27 Ekim'de İdlib'de düzenlediği bir operasyon sırasında ölen IŞİD'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin İdlib'e nasıl geldiğiyle ilgili birçok detay henüz bilinmiyor. Cevaplanmayan diğer soru ise; Bağdadi, IŞİD'le zaman zaman çatışmalar da yaşayan El Kaide bağlantılı örgütlerin hakim olduğu İdlib'de nasıl saklandı? İdlib'deki grupları ve IŞİD'le ilişkilerini inceledik.

3 ilde operasyon

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet Gazetesiİzmir merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda, örgütün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları tespit edilen ve bu programın içeriklerinde ismi geçen 14 zanlı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter