Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Wednesday, 09.30.2020, 10:13 PM (GMT)

Dışişleri Bakanlığı'ndan Mogherini'ye yanıt

Dışişleri Bakanlığı, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Türkiye'nin Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yaptığı açıklamayı reddettiklerini bildirdi. Açıklamada, "Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarına ilişkin faaliyetleri uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru haklarına dayanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Hakkari'den acı haber: 3 şehit, 1 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkâri sınır bölgesindeki üs bölgesine PKK/YPG'li teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları sonucunda 3 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını açıkladı.

CHP'dençok sert tepki: Soluğu Yüce Divan'da alabilirler

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, "CHP'nin sandıkta kazandığı seçimi masada çalmak için düğmeye basıldı. Şimdi ben buradan açıkça söylüyorum. Bu cinayeti azmettiren de, bu cinayeti işleyenler de sonunda soluğu Yüce Divan'da alabilirler" dedi.

Meteoroloji'denİstanbul için 'sarı' kategoride uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğini belirterek, İstanbul için bu gece saat 00.00'dan yarın saat 00.00'a kadar geçerli olmak üzere 'sarı' kategoride uyarı yayınladı. Marmara Bölgesi'nin batısında da yarın kuvvetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor.

Tokat'ta köpeğin gözleri oyuldu

Tokat'ın Pazar ilçesinde 'Golden' cinsi köpek iki gözü oyulmuş halde bulundu. Köpek, tedavi edilmek üzere İstanbul'a gönderildi.

Işık Kansu - Ay aman öf dönemine geçiş

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trAy amanöfdönemine geçiş -DamatBeratpaşamızın alelacele ABD’ye gitmesinden belli oldu: Eli kulağındadır, “ayamanöf” (IMF) ile yaşamaya geri döneceğiz... Eğitim-İş, 1 Mayıs’ta açıkladı:Türkiye, çalışanlar açısından ...

Barış Doster - ABD, Venezüella ve ‘arka bahçedeki’ darbeler

ABD, Venezüellave‘arka bahçedeki’darbeler -ABD, birkaç gün önce Venezüella’da bir darbe girişimi daha tezgâhladı. Öyle ki, ABD Dışişleri BakanıMike Pompeo, verdiği röportajda“Barışçılgeçişi tercih ederiz. Ancak gerekenbuysa askeri m...

Miyaseİlknur - Akkuzu planı çöktü, umut karakuzuda

Akkuzu planıçöktü, umutkarakuzuda -CHP Genel BaşkanıKemalKılıçdaroğlu’na Çubuk’un Akkuzulu köyünde yapılan linç girişiminin gerek zamanlaması, gerek olay esnasında sorumsuz sorumluların tavrı, gerekse olay sonrasında olayı önleyeme...
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter