Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Saturday, 08.08.2020, 08:45 AM (GMT)

Search by date: 3/20/2020

Osman Kavala'ya 'darbe girişimi' suçlamasından tahliye kararı

Osman Kavala hakkında, yaklaşık 28 ay tutuklu kaldığı Gezi Parkı davasında beraat ettikten sonra cezaevinden tahliye edilmeden tekrar tutuklandığı "15 Temmuz darbe girişimine iştirak" soruşturmasında tahliye kararı verildi. Kavala, "Askeri ve siyasal casusluk" suçundan da tutuklu bulunduğu için cezaevinden çıkamayacak.

Ünlüler 'koronavirüse karşı etkili' diye dolandırıcı ürün reklamı yaptı

Şeyma Subaşı, Seda Sayan, Seren Serengil, Ebru Akel, Seda Akgül gibi ünlüler, Instagram hesaplarından coronavirüse karşı etkili olduğu iddia edilen bir gıda takviyesini paylaştı. Tarım Bakanlığı’nın Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesi’nde No-Attack isimli bir ürün yer almıyor. Ayrıca ürünün satıldığı web sitesinde kayıt adresi olarak “yalan dolan mahallesi” ibaresi yer alıyor. Öte yandan web sitesinde yer alan tanıtıcı metinlerde ürün hakkında verilen bilgiler çok ciddi derecede tüketiciyi yanıltıcı ifadeler içeriyor.

İtalya'da ordu sokağa çıkıyor

Yeni tip koronavirüsün Avrupa’daki merkez üssü haline gelen İtalya’da halkın sokağa zorunlu olmadıkça çıkmamasını denetlemek üzere askerlerin şehir merkezlerinde görevlendirilmesi planlanıyor.

Türk Devrimi’nin kalemi: Falih Rıfkı Atay

Cumhuriyet döneminin en etkin gazetecilerinden Falih Rıfkı Atay’ın ölümünün ardından 49 yıl geride kaldı. Milli Mücadele dönemine kalemiyle destek veren Atay, Cumhuriyet döneminde de Atatürk Devrimleri’nin savunucularından biri oldu. Yazdığı kitaplarla Türkiye’nin yakın tarihini aydınlatan Atay’ın en unutulmaz eserlerinden biri ise, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşantısını anlattığı “Çankaya” kitabı...

Benzin, LPG ve motorine zam!

Bu geceden itibaren benzinde 4, motorine ise 11 kuruş zam geldi. Zamlar pompa fiyatlarına yansıyacak. Öte yandan LPG'den alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) de 7 kuruş arttırıldı.

‘İşte mebus olacak kadın’

Cumhuriyetin ilk kadın muhtarlarından olan Satı Çırpan, 1935’te Atatürk ile karşılaşmasının ardından Türkiye’nin ilk kadın milletvekillerinden biri oldu. “Satı Kadın” olarak bilinen Çırpan, 1890 olan doğum yılını Atatürk ile karşılaşmasında “Sen Samsun’a çıkmadan önce yaşamıyorduk ki” sözleri ile 1919 olarak söylerken, Atatürk ise Satı Kadın için “İşte mebus olacak kadın” ifadelerini kullanmıştı.

Süper Lig'de Play-off'a doğru!

Liglerin ertelenmesinden sonra toplanan Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, süreci hızlandırma adına 'Play-off' sistemi uygulanması konusunu masaya yatırdı. 17 Nisan tarihi de gündemde.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter