Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Friday, 08.14.2020, 11:25 AM (GMT)

Polisten kaçan sürücüye tepki: Kaç tane adam yiyen polis gördün

Antalya'da ehliyetinin yanında olmadığını belirten sürücü, kardeşinin kimlik bilgilerini verdi. Yalan söylediğinin ortaya çıkması üzerine de otomobilden inip, kaçan M.S., kısa süren kovalamacanın ardından yakalandı. M.S.'nin "Ben terörist miyim?" diye bağırması üzerine polis, "Neden kaçıyorsun kardeşim, kaç tane adam yiyen polis gördün?" diye tepki gösterdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: Seçime katılmayı yetkili kurullarımızla tartışacağız

Demokratik Sol Parti(DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, 23 Haziran'da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimleriyle ilgili, partilerinin Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül'ün İBB Başkan adayı olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Aksakal, "Aynı adaylarla ve aynı seçmen listeleriyle seçime gidilecek. Burada yapılacak tek hareket var o da hangi partiler yeniden seçime katılma kararı verecek. Bunu biz de DSP olarak yetkili kurullarımızla tartışacağız" dedi.

Mahkeme icra krizindeİbrahim Kutluay'ı haklı buldu

ESKİ manken Demet Şener, çocuklarının nafakasını ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlatarak uzaklaştırma kararı aldırdığı eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay hakkında mahkeme kararını verdi.

Erdem Eskimez: Hedefimşarkılarımı kitlelerin ağzından duymak

Sözü ve müziği kendisine ait olan "Hep Sen" isimli şarkısı ile dikkat çeken müzisyen Erdem Eskimez, "Sahnede olmak beni mutlu eden bir alan ama ruhum bestelerime, bestelerim topluma yansır. Bu sevgi bağı döner, dolaşır ve etrafa yayılır. Bu sebeple hedefim, ürettiklerimin bana yansıması için çalışmaktır" diyor.

Özdemir İnce - İhanet ve tonga

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trİhanet ve tonga -7 Mayıs Salı yazımın son cümlesi, sanki bugünkü yazımın ilk cümlesi olarak yazılmış gibi:“Türkiye’ye gelecek olursak:Tekçare, demokratik yollaErdoğan’dan kurtulmak!”

Mine Söğüt - Korku ve cesaret

Korku ve cesaret -Barıştan, haktan ve hukuktan yana olmak her zaman kıymetlidir.Amaönce barışı, hakkı ve hukuku doğru tarif etmek gerekir.Buülke bu tarifleri yanlış yaptığı...Veşu anki, aslında niyeti en baştan aleni iktidarı barış,...

Zafer Arapkirli - Herşey?

Herşey? -Harika bir sloganüredi.Seçim otobüsünün yanından koşan delikanlının, yumruğunu sıkarak“Ekrem Abi. Her şey çok güzel olacak”diye seslenmesi, Cumhuriyet tarihinin ençok tutan seçim sloganını yaratmış oldu.

Özlem Yüzak - Vestel’in genç mühendisleri…

Vestel’in gençmühendisleri… -Burak Aksu makine mühendisi, Yeditepe Üniversitesi’ni burslu okumuş. Şimdi Vestel Kurutma Makineleri Üretim Müdürü… Osman Nazlı ODTÜ’lü Makine Mühendisi, tüm robotların yazılımlarını ve sistemleri yöneten beyinlerin yazılımlarını ya...

Ali Sirmen - Bak neler oldu!

Bak neler oldu! -YSK pazartesi günü yaptığı toplantıda dörde karşı yedi oy ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etti. Yandaşların çetelesini tutmakta uzmanlaşmış olanlar bir süreden beri kararın 4’e karşı 7 ile iptal yönünde...

Meriç Velidedeoğlu - Gazetemiz ‘Cumhuriyet’

Gazetemiz‘Cumhuriyet’ -17yıldır ülkemizi yönetenlerin bu süreçte yarattıkları türlü olumsuzluklarla, hele toplumu,“82”milyonu bölen, ayrıştıran tutumlarıyla, yer yer çağdışı görüşleriyle, uygulamalarıyla -en ağır baskı...
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter