Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 02.27.2020, 10:30 AM (GMT)

Türkiye destekli muhalifler kritik bölgeyi ele geçirdi

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiReuters haber ajansı, Türkiye destekli muhaliflerin stratejik Serakib ilçesinin kontrolünü geri aldığını duyurdu. Reuters, 'son dakika' gelişmesi olarak servis ettiği haberini muhaliflerin yetkililerine dayandırdı.

112’yi arayanın yeri sinyalle tespit edilecek

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiMeclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasaya 112 acil çağrı sistemiyle ilgili yeni bir madde eklendi. Buna göre, 112 çağrı merkezini arayanların kişisel verileri ve konum bilgisi GSM şirketleri tarafından 112’ye verilecek.

Profesörün hendek savaşı

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Türkiye’de depremlerin geçmişini araştırmak ve ileride kaç şiddetinde deprem üreteceğini belirlemek için başlanılan projenin aksadığını söyledi. Sözbilir, “Paleosismoloji Projesi” kapsamında açılması gereken 2 bin 500 hendeğin sadece 500’ünün açıldığını belirtti.

Üretim sıkıntılı başladı

Üretime ara vermeden önce fabrikada toplam 1350 işçi çalışıyordu. Verilen bilgiye göre yeni dönemde henüz 870 çalışan işbaşı yaptı.

Satışa tam gaz devam

Geçen yıl ihalesi yapılan 20.1 milyon liralık özelleştirme işlemleri onaylandı. İki hidroelektrik santralının daha özelleştirilmesine karar verildi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter