Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 05.26.2022, 09:50 PM (GMT)

Search by date: 10/10/2019

“Milli ruhu sahaya yansıtacağız”

Cumhuriyet.com.trCumhuriyet.com.trMili futbolcu Ozan Tufan, Arnavutluk maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Milli ruhu sahaya yansıtacağız. Hocamızın taktik anlayışıyla birlikte sahaya bunu döktüğümüz zaman sonuca da yansıyacaktır” dedi.

"Savaşmıyoruz, ülkemizi savunuyoruz, Türkiye'yi seviyoruz"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Oyuncularımızın duygu kırılmasını istemiyorum. Tam tersine yeteneğini, karakterini sahada güçlü bir şekilde kullanmasını istiyorum" dedi

14 yaşındaki çocuğu darp edip, pompalı tüfekle vurdular!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde sokakta yürüyen 14 yaşındaki çocuk, araçtan inen 2 kişi tarafından sopa ve tekmelerle darp edildi. Çocuğu darp eden şahıslardan biri daha sonra çocuğa pompalı tüfekle ateş etti. Sırtından vurulan çocuk ağır yaralanırken, saldırganlar otomobille olay yerinden kaçtı.

"Biz savaşmıyoruz, ülkemizi koruyoruz"

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Harekat bize saldırı olduğu için oldu. Kendi ülkelerinde savaş çıkarmak istemeyenler başka ülkelerde nifak tohumu atarak bu savaşı körüklüyorlar. Ekonomimizi ve askeri anlamda kendimizi korumaya çalışıyoruz" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan acı haber sonrası açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatına ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık, açıklamasında "Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtaları ile imha edildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak! Milletimizin başı sağ olsun..." ifadelerini kullandı.

Mardin'den acı haber: 3 kişi yaşamını yitirdi, 24 yaralı

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Suriye tarafındaki teröristler Türkiye'deki yerleşim alanlarını hedef alıyor. Şanlıurfa ile Mardin'e düzenlenen roket ve havan saldırılarında biri bebek 5 kişi yaşamını yitirdi. Şanlıurfa'da 46, Mardin'de ise 24 de yaralı var.

İdil Biret ile Trio Akşamı

Süreyya Operası'nda Devlet Sanatçısı, efsane piyanist İdil Biret, Bilkent orkestrası baş kemancısı Irina Nikotina ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası viyolonsel grup sefi Julya Krepak ile birlikte oluşturdukları üçlü ile 6-7 Ekim günleri, yoğun talep üzerine, ard arda iki oda müziği konseri verdi.

Hastane yemeğinde kertenkele iddiasına inceleme

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesi Devlet Hastanesi'nde personele dağıtılan yemekten kertenkele çıktığı iddia edildi. İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili işlem başlatıldığını, ilgililer hakkında gerekli cezanın uygulanacağını açıkladı.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Barış Pınarı Harekatı'nın detaylarını anlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat’ın doğusuna Barış Pınarı Harekatı’nı sürdürüyor.Harekatın amacı “Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır.” denildi. Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Barış Pınarı Harekatı'nın detaylarını Cumhuriyet Tv’ye değerlendirdi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter