Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 01.24.2021, 01:53 AM (GMT)

Kasım Süleymani: İran, suikastı düzenleyen ABD'ye nasıl karşılık verecek?

İran'ın Orta Doğu politikasının mimarı olarak gösterilen General Kasım Süleymani'ye ABD tarafından düzenlenen suikastın yankıları sürüyor. İranlı üst düzey bir asker, uzun süre önce ABD'ye ait Orta Doğu'da 35 hedef tespit ettiklerini söyledi. ABD İç Güvenlik Bakanlığı siber saldırı uyarısı yaptı. Öte yandan tansiyonu düşürmek için diplomasi trafiği hızlandı.

İDO ve BUDO'da seferler iptal

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet Gazetesiİstanbul Deniz Otobüsleri(İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri(BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün yapılması planlanan bazı seferlerini iptal etti.

Trump'tanİran'a yeni tehdit

ABD Başkanı Donald Trump, "İran'ın herhangi bir ABD personeline veya hedefine saldırması halinde ABD hızlı ve bütünüyle karşılık verecektir, hatta belki orantısız bir ölçüde karşılık verecektir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Montrö'yü hiç kafaya takmayın

"Montrö'yü hiç kafaya takmayın. Montrö sadece Boğaz'ı bağlar. Kanal İstanbul, Montrö kapsamında değildir” diyen Erdoğan, gerekirse; savaş gemilerinin de Kanal İstanbul'dan geçebileceğini savundu.

Niye az uyuyorlar?

Daha az uyku ile idare etmeyi isterdiniz değil mi? Özellikle ciddi bir uykusuzluk sorununuz varsa... Ancak ne yazık ki az uyku ile idare edip yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürülebilen insan sayısı fazla değil. Peki, neden?

Sinema salonları yıldızlarla parlayacak

Sinemaseverler tatmin seviyesi yüksek bir yılı geride bıraktı. Birbirinden ünlü yönetmenler, başyapıt denilebilecek filmlerini 2019 yılında izleyiciyle buluşturdu. Aslında böyle bir seneden sonra beklentileri düşük tutmakta yarar var. Ancak bu yıl vizyona girecek filmlere ve yönetmenlerine bakınca beyazperdedeyine güzel vakit geçirme ihtimalimiz hiç de az değil.

‘Özgür ruhlar’

Herkesin yaşam boyunca beklentileri, hayalleri vardır, bunlar gerçekleşmeyince de umutsuzluğa kapılır. Ressam Zafer Karakuş, 25 kişisel ve 50’nin üzerinde karma sergisi ile umutlarını ve duygularını tuvale yansıtmayı başarabilmiş bir sanatçı. “
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter