Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 08.13.2020, 12:38 AM (GMT)

Search by date: 2/12/2020

MuhabirimizÖzdilek hâkim karşısına çıktı

Gazetemiz muhabiri ZehraÖzdilek hakkında, daha önce defalarca basında yer alan gizli bir tanığın adını haberde açık yazdığı gerekçesiyle “terörle mücadelede yer almış kişileri hedef göstermek” suçunu işlediği iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü.

3 polis 4 yıl sonra ifade verdi

Halen görevde olan üç polis, soruşturma savcısına verdikleri ifadede suçlamaları reddedip Tahir Elçi’yi kendilerinin vurmadığını söyledi.

AKP’li Esenler Belediyesi’nin borçlarına karşılık daire verme kararına CHP’den tepki: ‘Sata sata bitiremediler’

AKP’li Esenler Belediyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim ve vergi borçlarına karşılık Ömür İstanbul projesinde kendisine ait çok sayıda daireyi vermeyi planlıyor. Esenler Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Kemal Şahin, “Kentsel dönüşüm için yaptığınız konutları şimdi SGK borcunu ödeyemediğiniz için veriyorsunuz. Sata sata Esenler’i bitireceksiniz” dedi.

Eskiİçişleri Bakanı Sadettin Tantan: 'Türkiye Başsavcılık Kurumu' kurulmalı

Eskiİçişleri Bakanı Sadettin Tantan, gündeme ilişkin Cumhuriyet’in sorularını yanıtladı. Örgütlü suç şebekelerinin ülkeyi adeta ele geçirdiğini belirten Tantan, içeriden ve dışarıdan yapılan saldırılarla sistematik mücadele için Türkiye Başsavcılık Kurumu”nun kurulmasıgerektiğinin altını çizdi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter