Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Thursday, 07.16.2020, 02:53 PM (GMT)

Search by date: 3/24/2020

Türkiye'de hangi kriterlere göre koronavirüs testi yapılıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de şu ana dek 20 bin 345 kişiye korona test yapıldı. Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere çeşitli meslek örgütleri, yurttaşlara yapılan test sayısının artırılması gerektiğini ifade ediyor.

Bakan Koca: Yaşamını yitirenlerin sayısı 44'e çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7 yurttaşın daha koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve testi pozitif çıkan 343 yeni vakanın olduğunu açıkladı. Türkiye'de 11 Mart'tan bu yana koronavirüs nedeniyle 44 yurttaş yaşamını yitirdi. Toplam koronavirüs vaka sayısı 1872 oldu.

TBMM'de kabul edildi: 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen düzenlemeyle, 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz. İşçilerimize, işverenlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bu fotoğraf sergisinde para geçmedi

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiVan’da Vedat Atlı bir yurttaş, çalışma mesaisinden arda kalan zamanda kendini geliştirerek çektiği fotoğraflarla sergi açtı. Atlı, sergisindeki fotoğraflarına bedel olarak ise para değil kitap istedi. Sergide topladığı kitapları köyüne gönden Atlı, kitaplara muhtaç çocuklar için umut oldu. Çocukluğunda okumak için kitap bulmakta zorluk çekten Atlı, amacını, sergisini gazetemize anlattı.

Barolardan‘infazda eşitlik’ çağrısı

İnfaz yasasında yapılacak düzenlemeye ilişkin aralarında Diyarbakır, Adıyaman ve Van barolarının da bulunduğu 14 bölge barosu yaptıkları ortak açıklamada, “Devletin, eşitlik ilkesine ve ayrımcılık yasağına uygun davranarak,suç ayrımına gitmeden ‘İnfazda eşitlik’ ilkesi yönünde bir düzenleme yapması hukuki ve vicdani yönden elzemdir” denildi.

Koronavirüs yüzeylerde kaç gün yaşıyor?

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzeylerde, daha önce açıklanandan çok daha uzun süre yaşayabildiğine dikkati çekerek Japonya ve California'daki yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığını bildirdi.

Muric'ten Terim'e geçmiş olsun mesajı

Fenerbahçeli futbolcu Vedat Muric, koronavirüse yakalanan Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve Teknik Direktör Fatih Terim’e geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter