Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Sunday, 11.17.2019, 04:31 AM (GMT)

Search by date: 11/5/2019

Depremde 1900 yangın çıkacak

Türkiye’deki fabrikaların yüzde 98’i deprem bölgesinde. İstanbul'da Olası büyük bir sarsıntının yaratacağı fabrika yangınları büyük tehlike oluşturacak.

Doğru emzirmenin 6 püf noktası

Yapılan bilimsel çalışmalar anne sütünün bebeğe, emzirmenin de anneye sayısız faydası olduğunu ortaya koyuyor. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr. Ülkü Yılmaz Tıraş, doğru emzirmenin 6 püf noktasını anlattı.

‘Tütün kılık değiştirdi’

Uzmanlar:Ülkemizde her 3 kişiden biri sigara içiyor. Kapalı alanda sigara yasağına karşın içenlerin özellikle de gençlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Yasalar var ama bunların uygulanması sorunlu. Yasaklar deliniyor.

Boş ahır sanat yuvası oldu

Muğla’nın Ula ilçesi Portakallık Mahallesi’ndeki yaklaşık 15 yıldır kullanılmayan köy evi ve ahırı, bir grup kadın girişimci ile birlikte satın alan ünlü tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tilbe Saran, tiyatro atölyesine dönüştürdü. Saran, kurduğu atölyeye ‘Portakallık Tiyatro Atölyesi’ adını verdi.

Neyse ki sanat var!

56. Altın Portakal uluslararası jüri başkanı Johanna Ter Steege ile konuştuk.

Hititler bir belleğini kaybetti

Hititlerin başkenti Alacahöyük kazı başkanı olarak Çorum’un arkeolojisine uzun yıllar hizmet eden Prof.Dr. Aykut Çınaroğlu (78) hayatını kaybetti.

Akbank Sanat’ta Romanya seçkisi

Akbank Sanat, 09-26 Kasım arasında güncel Romanya sinemasından 5 filme ev sahipliği yapacak. İstanbul “Dimitrie Cantemir” Romen Kültür Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenecek etkinlikte sinemaseverler; “Konser”, “Moromete Ailesi 2”, “Öldürmeyeceksin”, “Yanımda” ve “PUP-O, MA !” adlıfilmleri izleme imkânı bulacaklar.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter