Turkish News Agency - TNA - THA

Turkish News - Türk Haber Ajansı - Haberler

Friday, 01.17.2020, 05:33 PM (GMT)

İran’ın “Süleymani” misillemesinde 11 Amerikan askeri…

ABD’nin Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran’ın ABD askerlerinin konuşlandırıldığı Irak’taki Ayn el-Esed Üssü'ne düzenlediği füze saldırısında, beyin sarsıntısı belirtileri gösteren 11 askerin Almanya ve Kuveyt’teki askeri sağlık merkezlerine sevk edildiğini açıkladı.

Libya krizi: Ateşkes neden olmadı, Ankara'nın beklentisi ne?

Ankara, Libya'da General Hafter'in ateşkes anlaşmasını reddetmesinin arkasında Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin olduğunu düşünüyor. Türkiye, Trablus hükümeti ile imzaladığı deniz yetki alanları anlaşmasından Mısır'ın da faydalanabileceği görüşünde. Ankara'nın bundan sonraki adımları ne olacak? EceGöksedef'in haberi.

İklim değişikliği nedir, küresel ısınmanın kanıtı var mı?

BBC, yıl boyunca iklim değişikliği ile ilgili özel yayınlar yapmayı planlıyor. Bilim insanları küresel ısınma ve iklim değişikliğinin dünyada felaket boyutlarında etkiler yapmaya başladığına dikkat çekiyor. İklim değişikliği konusunda merak edilenleri derledik.

Meteoroloji uyardı!

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet GazetesiMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güngören'de patlama!

Cumhuriyet GazetesiCumhuriyet Gazetesiİstanbul Güngören'de bir binada meydana gelen doğalgaz kaynaklı patlama sonucu ulaşıma kapatılan Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı'nın geçtiği Abdi İpekçi Caddesi yaklaşık 3 saat sonra yeniden yaya ve araç trafiğine açıldı.

Asuriçift 1 haftadır kayıp

Şırnak Beytüşşebap İlçesi’ne bağlı Kovankaya köyünde yaşayan Asurî Hurmuz (71) ve Şimoni Diril (65) çiftinden 1 haftadır haber alınamıyor. Çiftin oğulları İstanbul Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril (38), “Köyde iki ev var. Köyümüz eski. Anne ve babamın kaybolmasında hazinecilerin de, örgütün de payı olabilir. Köyde bulunan diğer ev babamın dayısının evi. Onunla da bir sorunumuz vardı. Hava koşullarından dolayı arama çalışmaları hiç yapılmadı. Kendimiz arama yapmaya çalışıyoruz” dedi.

11 yıl sonra iptal

Bursa, Orhangazi ilçesi Gemiç köyünde tarım arazisi üzerine Cargill tarafından kurulan mısır işleme tesisinin küçük ölçekli imar planı 11 yıl sonra mahkeme tarafından iptal edildi. Bursa Barosu tarafından yapılan açıklamada “Cargill tesisinin hiçbir hukuki dayanağı kalmıyor” denildi.
Gallery

İnternet Nasıl Çalışır

Newsletter